رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خبر؛ فرنوش هادوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حوزه‌های هنری از جمله خوشنویسی فشار اقتصادی در صدر مشکلات قرار دارد زیرا انجمن خوشنویسی خودگردان است و بدون حمایت ارگانهای دیگر باید پیکره‌ خود را حفظ کند و از طرفی قطع ارتباط با کلاسها، هنرجویان را دچار افت نسبی کرده […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیز خبر؛ فرنوش هادوی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: در حوزه‌های هنری از جمله خوشنویسی فشار اقتصادی در صدر مشکلات قرار دارد زیرا انجمن خوشنویسی خودگردان است و بدون حمایت ارگانهای دیگر باید پیکره‌ خود را حفظ کند و از طرفی قطع ارتباط با کلاسها، هنرجویان را دچار افت نسبی کرده ‌است.

وی ازخوشنویسی به عنوان هنر مقدس یاد کرد و ادامه داد: هرکس دراین حوزه قدم گذاشته مشتاقانه ادامه دهنده راه بوده زیرا آرام بخش بودن این هنر کمترین اثری است که هر هنرمندی را مجذوب خود می کند.

رییس انجمن خوشنویسی کاشمر با اشاره به موقعیت مناسب این انجمن در استان گفت: کاشمر پس از مشهد، در حوزه خوشنویسی حرف بسیار برای گفتن دارد و انجمن خوشنویسی این شهرستان دارای دو استاد برجسته خوشنویس است و هم اکنون هفت عضو فوق ممتاز دارد که دو نفر فوق ممتاز شکسته نستعلیق و پنج نفر فوق ممتاز نستعلیق هستند و حدود ۷۰ عضو ممتاز  و ۶۰ عضو عالی مشغول کسب مدارج در این حوزه‌ هستند.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی آثار خوشنویسی استادفانی درشبکه‌های اجتماعی افزود: از دیگر موفقیت‌های خوشنویسان کاشمری چاپ کتاب صلح و سلام استاد دربان حسینی است که خوش درخشید وافتخار بزرگی برای کاشمر است.

هادوی با اشاره به  رونمایی از اثر دیگر استاد دربان حسینی ادامه داد: برنامه رونمایی از این اثر به بعد از بهتر شدن اوضاع کرونا در کاشمر موکول شده ‌است.

وی با اشاره به تعداد زیاد بانوان هنرجوی خوشنویسی در دوره های عالی و ممتاز در این شهرستان ابراز امیدواری کرد در دوره‌های پیشرفته و فوق ممتاز هم موفقیتهای چشمگیر بانوان هنرمند شهرستان را شاهد باشیم.

رییس انجمن خوشنویسی کاشمر گفت: پارسال در هفته خوشنویسی اتفاقات خوبی درکاشمر رقم خورد و با حمایت شهرداری با نصب چندین بنر و معرفی هنرمندان و استادان و پیشکسوتان هنر خوشنویسی و برگزاری گردهمایی و دعوت از استادان  پیشکسوت این هنر که در خارج از شهر و مرکز استان مشغول تدریس هستند و خوشنویسان دوره های عالی و ممتاز و درنظر گرفتن هدایای نفیس از سوی انجمن برای کسانی که موفق به کسب درجه فوق ممتاز شدند و نوجوانانی که رتبه و مقام کشوری کسب نموده اند با چاپ تمبر مخصوص انجمن خوشنویسان اتفاقات خوبی در این زمینه رقم خورد.

وی افزود: اما امسال به دلیل شیوع کرونا  مراسمی به مناسبت هفته خوشنویسی برگزار نشد البته چاپ بنر و معرفی اساتید و کسانی که امسال افتخارآفرینی کردند در سطح دانش آموزی در دست اقدام است که به دلیل قرمز شدن وضعیت این شهرستان از نظر کرونا با تاخیر اجرا خواهد شد.

انجمن خوشنویسان کاشمر به همت استاد رسول مرادی با برگزاری کلاس‎هایی در کتابخانه شهید مدرس این شهر  کار خود را از سال ۱۳۶۶ آغاز کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...