رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛ هادی گوهریان روز پنجشنبه در جلسه با خبرنگاران که در محل شهرداری خلیل‌آباد برگزار شد، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک آمایش سرزمین بین شهرداران منطقه ترشیز اظهار کرد: از آنجا که توسعه همه‌ جانبه این منطقه جز با برنامه‌ریزی مکمل و پرهیز از موازی‌کاری که لازمه توسعه پایدار […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛ هادی گوهریان روز پنجشنبه در جلسه با خبرنگاران که در محل شهرداری خلیل‌آباد برگزار شد، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک آمایش سرزمین بین شهرداران منطقه ترشیز اظهار کرد: از آنجا که توسعه همه‌ جانبه این منطقه جز با برنامه‌ریزی مکمل و پرهیز از موازی‌کاری که لازمه توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، میسر نمی‌شود؛ بنابراین به‌ منظور تعامل، همکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فی‌مابین برای ارتقای شاخص‌های توسعه منطقه ترشیز این تفاهم‌نامه به امضا رسید.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها و شوراهای‌ اسلامی منطقه ترشیز شامل شهرداری و شورای اسلامی شهرهای کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، ریوش، کندر، انابد و شهرآباد این تفاهم‌نامه همکاری را امضا نموده‌اند.

گوهریان عنوان کرد: شاخص‌ترین موضوع تفاهم‌نامه همگرایی و هم‌افزایی در راستای توسعه همه‌ جانبه و پایدار منطقه ترشیز با بهره‌گیری و تجهیز کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از توانمندی‌های علمی، نیروی انسانی، فنی و اطلاعاتی هر شهر است.

وی یکی از محورهای این تفاهم‌نامه را همکاری برای حضور اعضای شوراهای‌ اسلامی در کارگروه‌های تخصصی و شوراهای برنامه‌ریزی استان و همکاری در تبادل اطلاعات آماری و تحلیلی منطقه برای بهره‌گیری اعضای شورا و همکاری و مشارکت در تبیین و تدوین چالش‌ها، فرصت‌ها و اسناد بالادستی و برنامه‌های توسعه منطقه ترشیز عنوان و اظهار کرد: همکاری فی‏‌مابین در زمینه‌های پژوهشی، آموزش‌های کوتاه‌مدت، بلندمدت و راهبردی در موضوعات مرتبط، فراهم کردن زمینه طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی کوتاه‌ مدت با در نظر گرفتن توسعه منطقه ترشیز و برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها، همایش‌ها کارگاه‌ها و نشست‌های مشترک علمی در موضوعات مرتبط از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

گوهریان ارائه خدمات مشاوره‌ای و نظارتی در اجرای پروژه‌های زیرساختی منطقه ترشیز با تعریف و اجرای پروژه‌های مشارکتی با استفاده از ظرفیت‌های علمی و تخصصی متقابل در منطقه ترشیز و هدایت طرح‌های تحقیقاتی در راستای شناسایی مسائل و ارائه برنامه‌ها و راهکارهای لازم را از موضوعات دیگر این تفاهم‌نامه برشمرد.

وی گفت: فرآیند همکاری به‌ منظور حُسن اجرای این تفاهم‌نامه و تعیین مصادیق و هم‏چنین سیاست‌گذاری شایسته در نظارت و ارزیابی بر پیشبرد آن، کارگروه‌های مجزایی در سطح شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی تشکیل خواهد شد که طی آن هر کدام از شهرداران و شوراهای‌ اسلامی منطقه ترشیز و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان جلسات ماهیانه مشترک داشته و برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را معمول می‌دارند و کلیه توافق‌های حاصله بین نمایندگان، صورت‌ جلسه شده و مورد بررسی واحدهای ذی‌ربط قرار گرفته و نتیجه اعلام می‌شود.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.