رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹
  • الخميس ۱۰ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Thursday 26 November
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛ هادی گوهریان روز پنجشنبه در جلسه با خبرنگاران که در محل شهرداری خلیل‌آباد برگزار شد، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک آمایش سرزمین بین شهرداران منطقه ترشیز اظهار کرد: از آنجا که توسعه همه‌ جانبه این منطقه جز با برنامه‌ریزی مکمل و پرهیز از موازی‌کاری که لازمه توسعه پایدار […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛ هادی گوهریان روز پنجشنبه در جلسه با خبرنگاران که در محل شهرداری خلیل‌آباد برگزار شد، با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مشترک آمایش سرزمین بین شهرداران منطقه ترشیز اظهار کرد: از آنجا که توسعه همه‌ جانبه این منطقه جز با برنامه‌ریزی مکمل و پرهیز از موازی‌کاری که لازمه توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است، میسر نمی‌شود؛ بنابراین به‌ منظور تعامل، همکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فی‌مابین برای ارتقای شاخص‌های توسعه منطقه ترشیز این تفاهم‌نامه به امضا رسید.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها و شوراهای‌ اسلامی منطقه ترشیز شامل شهرداری و شورای اسلامی شهرهای کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد، ریوش، کندر، انابد و شهرآباد این تفاهم‌نامه همکاری را امضا نموده‌اند.

گوهریان عنوان کرد: شاخص‌ترین موضوع تفاهم‌نامه همگرایی و هم‌افزایی در راستای توسعه همه‌ جانبه و پایدار منطقه ترشیز با بهره‌گیری و تجهیز کلیه منابع و امکانات طرفین اعم از توانمندی‌های علمی، نیروی انسانی، فنی و اطلاعاتی هر شهر است.

وی یکی از محورهای این تفاهم‌نامه را همکاری برای حضور اعضای شوراهای‌ اسلامی در کارگروه‌های تخصصی و شوراهای برنامه‌ریزی استان و همکاری در تبادل اطلاعات آماری و تحلیلی منطقه برای بهره‌گیری اعضای شورا و همکاری و مشارکت در تبیین و تدوین چالش‌ها، فرصت‌ها و اسناد بالادستی و برنامه‌های توسعه منطقه ترشیز عنوان و اظهار کرد: همکاری فی‏‌مابین در زمینه‌های پژوهشی، آموزش‌های کوتاه‌مدت، بلندمدت و راهبردی در موضوعات مرتبط، فراهم کردن زمینه طرح‌های مطالعاتی و تحقیقاتی کوتاه‌ مدت با در نظر گرفتن توسعه منطقه ترشیز و برگزاری کنفرانس‌ها، سمینارها، همایش‌ها کارگاه‌ها و نشست‌های مشترک علمی در موضوعات مرتبط از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

گوهریان ارائه خدمات مشاوره‌ای و نظارتی در اجرای پروژه‌های زیرساختی منطقه ترشیز با تعریف و اجرای پروژه‌های مشارکتی با استفاده از ظرفیت‌های علمی و تخصصی متقابل در منطقه ترشیز و هدایت طرح‌های تحقیقاتی در راستای شناسایی مسائل و ارائه برنامه‌ها و راهکارهای لازم را از موضوعات دیگر این تفاهم‌نامه برشمرد.

وی گفت: فرآیند همکاری به‌ منظور حُسن اجرای این تفاهم‌نامه و تعیین مصادیق و هم‏چنین سیاست‌گذاری شایسته در نظارت و ارزیابی بر پیشبرد آن، کارگروه‌های مجزایی در سطح شهرداری‌ها و شوراهای اسلامی تشکیل خواهد شد که طی آن هر کدام از شهرداران و شوراهای‌ اسلامی منطقه ترشیز و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان جلسات ماهیانه مشترک داشته و برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های لازم را معمول می‌دارند و کلیه توافق‌های حاصله بین نمایندگان، صورت‌ جلسه شده و مورد بررسی واحدهای ذی‌ربط قرار گرفته و نتیجه اعلام می‌شود.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...