رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛حجت‌الاسلام محمد نیساری عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران و گرامیداشت هفته وقف افزود: ادارات دولتی عمده بدهکاران به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان هستند که امیدواریم هرچه زودتر مشکل رفع شود تا مجبور نشویم پرونده را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنیم. وی ادامه داد: بدهی ادارات دولتی […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛حجت‌الاسلام محمد نیساری عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران و گرامیداشت هفته وقف افزود: ادارات دولتی عمده بدهکاران به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان هستند که امیدواریم هرچه زودتر مشکل رفع شود تا مجبور نشویم پرونده را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: بدهی ادارات دولتی در پذیره‌ها بالغ‌ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است که ۶۰ میلیارد ریال آن مربوط به آموزش‌ و پرورش می‌باشد ولی بدهی اجاره‌ها حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر گفت: گرچه برای هر ملک موقوفه یک‌ بار پذیره پرداخت می‌شود اما از زمانی که ادارات دولتی ملک را تصرف کردند بابت پذیره هیچ مبلغی پرداخت نکرده‌اند  و این امر موجب شده میزان پذیره به نرخ روز تغییر کند و افزایش یابد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۲ به بعد از برخی ادارات طلبکار هستیم افزود: البته برای اجاره چون قابل ملاحظه هم نیستند خیلی سخت‌گیری نمی‌کنیم.

حجت‌الاسلام نیساری ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه در چند بخش فعالیت دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل حفظ، حراست و نگهداری از اموال موقوفات است.

وی از اسکن ۱۶ هزار و ۱۲۲ تصویر اوراق و اسناد پرونده‌های رقبات طی یک ‎سال گذشته و بارگذاری در سامانه جامع موقوفات کشور خبر داد و گفت: در شهرستان کاشمر ۱۱ هزار و ۳۹۳ رقبه وجود دارد که متولی ۹۳۹۹ رقبه اداره اوقاف و امور خیریه است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر افزود: چون تصرف اراضی موقوفات یکی از دغدغه‌های اداره اوقاف و امور خیریه محسوب می‎شود به همین جهت طی یک‌سال گذشته ۴ هزار و ۵۰ مورد از این رقبات در سامانه کاداستر بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۰ مورد از اراضی موقوفات که ارزش بسیار داشته‌اند رفع تصرف شده و ۲۲۵۰ رقبه به روز رسانی گردیده و ۱۸۱۲ فقره بازدید میدانی از رقبات کشاورزی انجام شده است.

حجت‌الاسلام نیساری گفت: به رغم محدودیت‌هایی که به جهت شیوع ویروس کرونا داشتیم، اقداماتی در حوزه فرهنگی صورت گرفته به ‌طوری که طی یک‌ سال اخیر ۲۸ وقف جدید با ارزش بالغ ‌بر ۵۰ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا

سردبیر:مجتبی صاحب زمانی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.