رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛ مراسم روایتگری جانباز مدافع حرم و از فرماندهان تیپ فاطمیون، سید احمد حیدری(ابوتراب)، به مناسبت گرامیداشت شهدای تازه تفحص شده منطقه خان طومان و مراسم وداع با یادگار دوران دفاع مقدس، شهید احمد قانعی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و با حضور اساتید، طلاب و اقشار مختلف […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛ مراسم روایتگری جانباز مدافع حرم و از فرماندهان تیپ فاطمیون، سید احمد حیدری(ابوتراب)، به مناسبت گرامیداشت شهدای تازه تفحص شده منطقه خان طومان و مراسم وداع با یادگار دوران دفاع مقدس، شهید احمد قانعی با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و با حضور اساتید، طلاب و اقشار مختلف جامعه، به همت مدرسه علمیه حاج شیخ کاشمر برگزار شد.
سیداحمد حیدری، راوی دفاع مقدس، برگزاری یادواره های شهدا و آشنایی با طرز فکر آنان را، نمادی از زنده بودن فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: باید در برگزاری این آئین ها به محتوا و اثرگذاری آن اهتمام جدی شود؛ اگر این فرهنگ نهادینه شود جامعه را به سعادت و کمال می رساند.
وی افزود: شهدا مسئولیت پذیر بودند و نسبت به اسلام و دین اسلام ادای دین داشتند و خالصانه در راه آرمان های انقلاب جان خود را تقدیم این نظام کردند و همواره کار آنها برای رضای خدا بود و هیچ وقت از خدمت به مردم خسته نمی شدند.
این فرمانده تیپ فاطمیون، با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا به دنبال تجزیه کشورهای اسلامی هستند، گفت: دولت سوریه و عراق به همراه مدافعان انقلاب اسلامی توانستند موفقیت‌هایی در حوزه مقابله با استکبار و داعشیان داشته باشند.
وی افزود: با اینکه شهدای حماسه خان طومان می توانستند عقب نشینی کنند و جان خود رانجات دهند اما با رزم بی‌امان در مقابل دشمن، ایستادگی کردند و به شهادت رسیدند .
حیدری با بیان اینکه شهدای ما همیشه خطوط قرمز انقلاب و اسلام را رعایت می کردند و هیچ وقت از پاسداری این انقلاب کوتاهی نمی آمدند، تاکید کرد: همه ما باید همواره نسبت به حفظ دستاورد های انقلاب توجه داشته باشیم و همیشه خود را در مسیر شهدا قرار دهیم و مراقب توطئه و مکر دشمنان باشیم چون دشمنان به دنبال اختلاف در بین آحاد ملت ایران هستند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی حوزه خراسان رضوی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.