رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 1 November
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
معین اقتصادی

دکتر علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان : ۱۰۰درصد متولیان معین های اقتصادی کاشمربخش خصوصی است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز خراسان رضوی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان گفت:در شهرستان کاشمر کار های خوبی انجام شده و جزء۵ شهرستان برتر به لحاظ عملکرد است ضمن اینکه متولیان معین بودن این افرد […]

دکتر علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان : ۱۰۰درصد متولیان معین های اقتصادی کاشمربخش خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز خراسان رضوی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان گفت:در شهرستان کاشمر کار های خوبی انجام شده و جزء۵ شهرستان برتر به لحاظ عملکرد است ضمن اینکه متولیان معین بودن این افرد در کاشمر ۱۰۰درصد بخش خصوصی است.

دکتر علی اکبر لبافی افزود: کاشمر یکی از شهرستان هایی است که می تواند شاخص های کاهش نرخ بیکاری ،بهبود سرانه های درآمدی و بهبود وضعیت مشارکت اقتصادی را دنبال کند.

او ادامه داد: ما در سطح استان ۲هزار۴۰۰روستا داریم که از این تعداد۷۵ درصد کسب و کار دارند و همچنین ۲۲۰معین اقتصادی داریم که اگر این های به وظیفه اجتماعی خود عمل کنند حدود ۹۶درصد جمعیت این روستا ها را می توانیم پوشش دهیم.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان بیان کرد: هزار کسب و کار متوسط و کوچک داریم که در قالب ایجادی توسعه ای در سامانه ی رصد معین های اقتصادی ثبت شده است که حدود۲هزار ۲۰۰عدد از این کسب کار ها تا به الان تایید شده است .

در پایان او از کارگاه تولید گل های چینی و شرکت بسته بندی گیاهان داروئی پرند بازدید کرد و در جیان مشکلات آن ها قرار گرفت.

خبرنگار: محمد جواد دربانی ترشیزی۱۳۹۹/۰۵/۲۶

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...