رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • الإثنين ۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 18 January
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

هلاکت عاملان شهادت دو مرزبان در تایباد تایباد-خبرگزاری صدا و سیما-فرماندهی هنگ مرزبانی استان خراسان رضوی از به هلاکت رسیدن عاملان شهادت دو مرزبان در مرزهای شرقی این استلن خبر داد. سردار ماشالله جانثار روز دوشنبه با حضور در محل شهادت دو مرزبان در گفت وگو با خبرنگار صدا و سیما در شهرستان تایباد افزود:با […]

هلاکت عاملان شهادت دو مرزبان در تایباد
تایباد-خبرگزاری صدا و سیما-فرماندهی هنگ مرزبانی استان خراسان رضوی از به هلاکت رسیدن عاملان شهادت دو مرزبان در مرزهای شرقی این استلن خبر داد.
سردار ماشالله جانثار روز دوشنبه با حضور در محل شهادت دو مرزبان در گفت وگو با خبرنگار صدا و سیما در شهرستان تایباد افزود:با تلاش ها شبانه روزی نیروهای غیور هنگ مرزی تایبادو با به کنترل درآوردن محل درگیری و شهادت مرزبانان هنگ مرزی این شهرستان در روز جمعه گذشته توانستیم عاملان شهادت این دو مرزبان را به هلاکت برسانیم.
وی اظهار کرد:در حالیکه تحقیقات در خصوص شناسایی عوامل شهادت ستوان نامدار و آرمش در مناطق و ارتفاعات مرزهای شرقی استان ادام داشت.امروز بعداظهر مرزبانان مستقر در این محل متوجه تردد دوباره عاملان درگیری جمعه گذشته شده که در یک درگیری و در کوتاهترین زمان ممکن توانستند آنها را از پای درآورند.
وی گفت:تعقیب اشرار و قاچاقچیان در این منطقه به دلیل سخت گذر بودن آن بسیار مشکل است اما همرزمان ما در درگیری چند روز گذشته توانستند حدود ۱۵کیلومتر اشرار را تعقیب کنند.
فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی گفت:روز شنبه در گفت و گو با مرزبانان درجه یک کشور افغانستان کنترل بیشتر مرزهای ۲کشور را مطالبه کردیم که امیدواریم همانند گذشته همکاری لازم در این زمینه ادامه داشته باشد.
مراسم تشییع پیکر شهید امیر نامدار روز گذشته در تربت حیدریه و شهید جواد آرمش امروز در شهرستان زاوه با حضور مسوولین کشوری و استانی برگزار شد.
استان خراسان رضوی ۳۰۰کیلومتر و شهرستان تایباد ۹۰کیلومتر مرزمشترک با کشور افغانستان دارد.

 

 

 

علی اصلاحی.خبرگزاری صدا و سیما تایباد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...