رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

هلاکت عاملان شهادت دو مرزبان در تایباد تایباد-خبرگزاری صدا و سیما-فرماندهی هنگ مرزبانی استان خراسان رضوی از به هلاکت رسیدن عاملان شهادت دو مرزبان در مرزهای شرقی این استلن خبر داد. سردار ماشالله جانثار روز دوشنبه با حضور در محل شهادت دو مرزبان در گفت وگو با خبرنگار صدا و سیما در شهرستان تایباد افزود:با […]

هلاکت عاملان شهادت دو مرزبان در تایباد
تایباد-خبرگزاری صدا و سیما-فرماندهی هنگ مرزبانی استان خراسان رضوی از به هلاکت رسیدن عاملان شهادت دو مرزبان در مرزهای شرقی این استلن خبر داد.
سردار ماشالله جانثار روز دوشنبه با حضور در محل شهادت دو مرزبان در گفت وگو با خبرنگار صدا و سیما در شهرستان تایباد افزود:با تلاش ها شبانه روزی نیروهای غیور هنگ مرزی تایبادو با به کنترل درآوردن محل درگیری و شهادت مرزبانان هنگ مرزی این شهرستان در روز جمعه گذشته توانستیم عاملان شهادت این دو مرزبان را به هلاکت برسانیم.
وی اظهار کرد:در حالیکه تحقیقات در خصوص شناسایی عوامل شهادت ستوان نامدار و آرمش در مناطق و ارتفاعات مرزهای شرقی استان ادام داشت.امروز بعداظهر مرزبانان مستقر در این محل متوجه تردد دوباره عاملان درگیری جمعه گذشته شده که در یک درگیری و در کوتاهترین زمان ممکن توانستند آنها را از پای درآورند.
وی گفت:تعقیب اشرار و قاچاقچیان در این منطقه به دلیل سخت گذر بودن آن بسیار مشکل است اما همرزمان ما در درگیری چند روز گذشته توانستند حدود ۱۵کیلومتر اشرار را تعقیب کنند.
فرماندهی مرزبانی استان خراسان رضوی گفت:روز شنبه در گفت و گو با مرزبانان درجه یک کشور افغانستان کنترل بیشتر مرزهای ۲کشور را مطالبه کردیم که امیدواریم همانند گذشته همکاری لازم در این زمینه ادامه داشته باشد.
مراسم تشییع پیکر شهید امیر نامدار روز گذشته در تربت حیدریه و شهید جواد آرمش امروز در شهرستان زاوه با حضور مسوولین کشوری و استانی برگزار شد.
استان خراسان رضوی ۳۰۰کیلومتر و شهرستان تایباد ۹۰کیلومتر مرزمشترک با کشور افغانستان دارد.

 

 

 

علی اصلاحی.خبرگزاری صدا و سیما تایباد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.