رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
  • الخميس ۷ ذو القعدة ۱۴۴۲
  • 2021 Thursday 17 June
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی: آماده باش امدادگران هلال احمر استان تا پایان هفته جاری مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به هشدارهای هواشناسی و وجود سامانه های بارشی برای امشب و چهارشنبه تا آخر هفته در استان گفت: عوامل امدادی و شعب هلال احمر در حال آماده باش هستند […]

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی:
آماده باش امدادگران هلال احمر استان تا پایان هفته جاری
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به هشدارهای هواشناسی و وجود سامانه های بارشی برای امشب و چهارشنبه تا آخر هفته در استان گفت: عوامل امدادی و شعب هلال احمر در حال آماده باش هستند و شعبه درگز به صورت ویژه در معرض این بارش‌ها و بسته شدن گردنه تیوان است.
دکتر سید مجتبی احمدی همچنین طرح همسفران خورشید ۳ یا خدمت‌رسانی به زائران پیاده دهه آخر صفر حضرت رضا(ع) را از جمله برنامه های موفق امسال استان دانست که با اهتمام همه شعب و به صورت ملی و بلافاصله پس از خدمت گسترده هلال احمر به زائران اربعین حسینی صورت گرفت.
وی افزود : بزرگترین طرح ارزیابی تاب آوری کشور طرح آموزشی خادم است که برای بیش از ۲۰ هزار خانواده کشور پیش بینی شده و نیازمند اقداماتی مستمر و عزمی همه جانبه در کلیه شهرها و بامشارکت و هم‌افزایی سایر نهادها و مردم است.
فقط ۹ درصد خانوارهای ایرانی آمادگی حوادث را دارند!
معاون آموزشی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز درباره طرح خادم توضیح داد : طرح خانواده آماده در مخاطرات که به اختصار « خادم » گفته می شود می بایست منجر به آمادگی کلیه خانوارهای ایرانی در برابر حوادث باشد
مصطفی ذاکر با اشاره به انجام اقدامات پژوهشی در این باره افزود : در حال حاضر صرفا حدود ۹ درصد از خانوارهای ایرانی در مقابله با حوادث آمادگی دارند.
به گفته وی بیش از ۷۰ درصد کل کشور در مسیر مسیل‌ها و رودخانه‌ها است و بیش از ۷۵ درصد پهنه خراسان رضوی از نظر ریسک و خطرپذیری در شرایط متوسط به بالاست و ۶۷ درصد پهنای استان نیز از لحاظ ضریب خطر زلزله چنین وضعیتی دارد.

 

 

 

خبرنگار:مجتبی اسکندری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.