رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶
  • الأحد ۴ جماد أول ۱۴۳۹
  • 2018 Sunday 21 January
مشهد مقدس Mostly Cloudy
١٢(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.۶٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.۶٧(in)
همایش تجلیل از برترین ها

«برگزاری همایش تجلیل از برترین های بخش کشاورزی کاشمر» طی مراسمی باحضور مسوولان استانی و شهرستانی از برترین تولیدکنندگان بخش های مختلف کشاورزی تجلیل شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز): باوجود ۲۱هزار خانوار بهره بردار بخش کشاورزی و دامداری در کاشمر، از ۴۵نفر نمونه در این حوزه که دارای رتبه های شهرستانی ، استانی و […]

«برگزاری همایش تجلیل از برترین های بخش کشاورزی کاشمر»

طی مراسمی باحضور مسوولان استانی و شهرستانی از برترین تولیدکنندگان بخش های مختلف کشاورزی تجلیل شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز): باوجود ۲۱هزار خانوار بهره بردار بخش کشاورزی و دامداری در کاشمر، از ۴۵نفر نمونه در این حوزه که دارای رتبه های شهرستانی ، استانی و کشوری بودند تقدیر شد.
بنابراین گزارش: شهرستان کاشمر با داشتن ۲۷هزار و ۶۰۰هکتار سطح زیرکشت بیشترین میزان سطح باغات استان را به خود اختصاص داده است.

رییس جهادکشاورزی استان خراسان رضوی در این مراسم با بیان اینکه در ۱۵سال اخیر با کمبود بارندگی و خشکسالی مواجه شدیم، گفت:خاصیت بخش کشاورزی مصرف آب است و برای تامین غذا باید قاعدتا آب استفاده کرد بنابراین در این راستا مستلزم کاهش مصرف آب بااستفاده از تکنولوژی ، علم روز و استفاده از بذر و کود مناسب هستیم.

مجتبی مزروعی افزود:راهبردی بودن محصول ار نظر امنیت غذایی شامل تولیدمحصول سالم، صادرات، حفظ امنیت محیط زیست با رعایت مصرف بهینه از سموم و کودها، بهره وری بهینه از آب و… ملاک انتخاب نمونه های بخش کشاورزی بوده است.

این مقام مسوول بااعلام اینکه برای رسیدن به موفقیت ها در بخش کشاورزی توسط دولت باید سرمایه گذارد شود، بیان کرد:خوشبختانه طی سه سال گذشته سطح تولید استان ۴.۱ برابر افزایش یافته است.
رییس جهادکشاورزی استان خراسان رضوی در پایان تاکید کرد:برای عبور از بحران آب باید شیوه های کشت سنتی را تغییر داد و از روش های مدرن استفاده کرد.

 

 

 

 

خبرنگار:وجیهه تیموری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...

جدیدترین خبرها