رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 25 January
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛ علی ساقی، فرماندار شهرستان کاشمر در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر ضمن تسلیت سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: امسال ما ۴ اولویت داریم که یکی از مهمترین آنها کرونا است و مابقی معیشت، امنیت و انتخابات است؛ همچنین موج سوم کرونا در کاشمر برای ما قابل تصور بود و […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛ علی ساقی، فرماندار شهرستان کاشمر در جلسه شورای آموزش و پرورش کاشمر ضمن تسلیت سالروز شهادت سردار سلیمانی گفت: امسال ما ۴ اولویت داریم که یکی از مهمترین آنها کرونا است و مابقی معیشت، امنیت و انتخابات است؛ همچنین موج سوم کرونا در کاشمر برای ما قابل تصور بود و به همین دلیل محدودیت ها را ایجاد کردیم و مدارس را بعد از گذشت ۴ هفته از بازگشایی تعطیل کردیم.

وی ادامه داد: آمار مبتلایان در موج اول کرونا ۴۵ نفر بود، اما در موج سوم به ۱۵۰ نفر رسید و این رقم برای شهرستان کاشمر قابل قبول نبود و بخاطر این شرایط محدودیت ها را ایجاد کردیم و طبق آمار جدیدی که از طرف شبکه بهداشت و درمان کاشمر به ما رسیده ۵۰ درصد آزمایش های کرونا مثبت اعلام شده است.

ساقی گفت: قطعا ما علاقه داریم تا بتوانیم برنامه های مذهبی در سطح شهرستان برگزار کنیم و خواهان این هستیم تا دانش آموزان با اطمینان کامل به مدارس بروند، اما در شرایطی قرار گرفته ایم که به ثبات پایدار نرسیده ایم تا بتوانیم این خواسته ها را برآورده کنیم.

وی گفت: ما باید به دانش آموزانی که از تحصیل بازمانده اند توجه زیادی کنیم؛ چون حتی اگر بتوانیم یک دانش آموز را به محیط آموزشی بازگردانیم، شاید همین دانش آموز آینده کشور ما را رقم بزند و یکی از دغدغه های ما این است.

علی طاهریان، مدیر آمورش و پرورش شهرستان کاشمر، با ارائه گزارشی از مدارس ضمن خداقوت به معلمین و دانش آموزان در امتحانات نوبت اول در مورد پروژه های در حال انجام گفت: مهم ترین اقدامات ما با خیرین در یک ماه و نیم گذشته، ایجاد تفاهم نامه ساخت پارک مشاهیر در اردوگاه امام خمینی (ره) با فرزندان زنده یاد علیخانی، انعقاد تفاهم‌نامه ساخت کارگاه هنرستان آمنه، انعقاد تفاهم‌نامه کارگاه هنرستان سینا، انعقاد تفاهم‌نامه چمن مصنوعی در دبیرستان زنده یاد آقایی، انعقاد ساخت سالن کارگاهی هنرستان استقلال با مشارکت خیز آقای زنده دل؛ انعقاد تفاهم‌نامه دبستان سه کلاسه در روستای گندم بر بوده است که امیدواریم به‌زودی و با مشارکت سایرین به بهره برداری برسد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.