رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
  • الإثنين ۱۱ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 25 January
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛ حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، در گفت­‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، به بررسی مشکلات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ارائه شده از سوی دولت به گونه ای تدوین شده که درآمدهای حاصل از آن کاملا غیرواقعی […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛ حجت الاسلام جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی، در گفت­‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، به بررسی مشکلات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ارائه شده از سوی دولت به گونه ای تدوین شده که درآمدهای حاصل از آن کاملا غیرواقعی و مخارج دولت در برخی بخش ها چندین برابر شده است، این بهترین راه سنگ اندازی برای دولت بعدی است.

حجت الاسلام نیک‌بین با بیان اینکه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به معنای مستأصل کردن دولت بعدی با بودجه غیر واقعی است، افزود: با نگاه کارشناسی ۳۲۰ هزار میلیارد تومان حداقل کسری برای بودجه سال ۱۴۰۰ پیش بینی می شود و بخش اعظم منابع درآمدی بودجه سال آینده بر فروش نفت پایه ریزی شده که قطعا کاذب است.

وی در ادامه با انتقاد از سخنان اخیر رییس جمهور بیان کرد: آقای روحانی با اظهار نظرهای غیر کارشناسی، پالس های منفی به جهان مخابره می کند تا آنها تحریم ها را علیه کشور بیشتر کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: آقای رییس جمهور با اظهار نظرهای خود به آمریکا سینگال می دهد که اگر شما می خواهید ایران به میز مذاکره برگردد، باید جلوی فروش نفت ایران را در جهان بگیرید تا دولت بعدی مجبور به مذاکره با شما شود.

حجت الاسلام نیک‌بین گفت: آقای روحانی در سال ۹۲ و ۹۳ به آمریکا سیگنال داد که خزانه کشور خالی است و ایران مجبور به مذاکره و معامله با کشورهای آمریکایی و اروپایی و تصویب برجام خواهد بود، اما هزینه ها و اختلاس هایی در این دولت صورت گرفته که نشان می دهد خزانه کشور پر است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارشناسان اقتصادی مجلس شورای اسلامی قائل به رد کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ هستند.

هیچ زمانی کارکردهای نهادهای فرهنگی به مردم معرفی نشده است

وی با اشاره به هجمه های تخریبی و رسانه‌ای به بودجه نهادهای فرهنگی و حوزوی کشور، گفت: بودجه کشور کاریکاتوری بسته شده است، زیرا که به برخی سازمان های فرهنگی نباید بودجه اختصاص یابد؛ ولی بودجه های کلانی برای آنها در نظر گرفته می شود و به برخی سازمان های فرهنگی نیز بودجه کافی اختصاص نمی‌یابد.

نماینده مجلس با بیان اینکه هیچ زمانی کارکردهای نهادهای فرهنگی به مردم معرفی نشده است، افزود: برخی با باندبازی­‌های سیاسی مؤسسه فرهنگی تأسیس کردند و بودجه کلان فرهنگی بدان مؤسسات اختصاص می یابد؛ اما این مؤسسات هیچ کارکرد فرهنگی ندارند.

حجت الاسلام نیک‌بین ابراز داشت: مردم این مسائل را مشاهده می­‌کنند و آن را به نهادهای فعال مذهبی، سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه های علیمه تسری  می دهند، از این رو برخی بودجه های مراکز مذهبی و حوزوی را مورد هجمه قرار خواهند داد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بودجه حوزه های علمیه کل کشور با بودجه دانشگاه تهران مقایسه شود خواهیم دریافت که سهم بسیار ناچیز و اندکی از بودجه کشور به حوزه های علمیه کشور اختصاص یافته است.

حجت الاسلام نیک‌بین با بیان اینکه حوزه و دانشگاه دو نهاد آموزشی مهم برای کشور است، افزود: باید بودجه حوزه های علمیه در تراز بودجه آموزشی کشور قلمداد شود و ردیف بودجه ویژه‌ای برای مراکز علمی حوزوی اختصاص یابد

 

منبع:خبرگزاری رسا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.