رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 1 خبر


  • یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۰ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Sunday 24 January
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به تصویب طرح ۹ ماده ای اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اظهار داشت: مجلس به دنبال این است که به جای اینکه همیشه دفاع کنیم و تحریم ها […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛جواد نیک بین، نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ با اشاره به تصویب طرح ۹ ماده ای اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، اظهار داشت: مجلس به دنبال این است که به جای اینکه همیشه دفاع کنیم و تحریم ها را دور بزنیم به سمت حمله بر قدرت های پوشالی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه این اقدام راهبردی رفع تحریم ها به نوعی حمله به جای دفاع است، خاطرنشان کرد: کشور باید به سمت خودکفایی در همه عرصه ها پیش برود تا هر چقدر می توانیم وابستگی خود را از کشورهای جهان کم کنیم و روی پای خود به ایستیم و آن زمان است که تحریم ها بر ما اثر نخواهد گذاشت.

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه تصریح کرد: تا وقتی که نگاه ما به سمت دنیای غرب و شرق باشد باید دست خود را به سمت آنها دراز کنیم و آن موقع است که تحریم ها بر روی ما موثر واقع می شود و قیمت اجناس ما با نوسانات دلار، بالا و پایین می رود.

وی اذعان کرد: اگر ما کالاهای مورد نیاز مردم در کشور خودمان به دست بیاید دیگر تحریم ها بر روی کشور هیچ اثری نخواهد داشت و آن زمان است که عنوان “استقلال” را در شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی به تمام معنا می توانیم بگوییم که به فعلیت رسیده است و تا قبل از آن استقلال واقعی نداریم.

نیک بین همچنین در پایان با بیان اینکه استقلال سیاسی و اقتصادی مقدمه استقلال های مختلف است، عنوان کرد: تصویب اقدام راهبردی رفع تحریم ها حرکتی به سمت استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.

انتهای پیام/دانا

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.