رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۸ ربيع ثاني ۱۴۴۲
  • 2020 Tuesday 24 November
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛حجت‌الاسلام محمد نیساری عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران و گرامیداشت هفته وقف افزود: ادارات دولتی عمده بدهکاران به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان هستند که امیدواریم هرچه زودتر مشکل رفع شود تا مجبور نشویم پرونده را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنیم. وی ادامه داد: بدهی ادارات دولتی […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر ؛حجت‌الاسلام محمد نیساری عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران و گرامیداشت هفته وقف افزود: ادارات دولتی عمده بدهکاران به اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان هستند که امیدواریم هرچه زودتر مشکل رفع شود تا مجبور نشویم پرونده را از طریق دستگاه قضایی پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: بدهی ادارات دولتی در پذیره‌ها بالغ‌ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است که ۶۰ میلیارد ریال آن مربوط به آموزش‌ و پرورش می‌باشد ولی بدهی اجاره‌ها حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر گفت: گرچه برای هر ملک موقوفه یک‌ بار پذیره پرداخت می‌شود اما از زمانی که ادارات دولتی ملک را تصرف کردند بابت پذیره هیچ مبلغی پرداخت نکرده‌اند  و این امر موجب شده میزان پذیره به نرخ روز تغییر کند و افزایش یابد.

وی با بیان اینکه از سال ۸۲ به بعد از برخی ادارات طلبکار هستیم افزود: البته برای اجاره چون قابل ملاحظه هم نیستند خیلی سخت‌گیری نمی‌کنیم.

حجت‌الاسلام نیساری ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه در چند بخش فعالیت دارد که مهم‌ترین آن‌ها شامل حفظ، حراست و نگهداری از اموال موقوفات است.

وی از اسکن ۱۶ هزار و ۱۲۲ تصویر اوراق و اسناد پرونده‌های رقبات طی یک ‎سال گذشته و بارگذاری در سامانه جامع موقوفات کشور خبر داد و گفت: در شهرستان کاشمر ۱۱ هزار و ۳۹۳ رقبه وجود دارد که متولی ۹۳۹۹ رقبه اداره اوقاف و امور خیریه است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشمر افزود: چون تصرف اراضی موقوفات یکی از دغدغه‌های اداره اوقاف و امور خیریه محسوب می‎شود به همین جهت طی یک‌سال گذشته ۴ هزار و ۵۰ مورد از این رقبات در سامانه کاداستر بارگذاری شده است.

وی ادامه داد: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۰ مورد از اراضی موقوفات که ارزش بسیار داشته‌اند رفع تصرف شده و ۲۲۵۰ رقبه به روز رسانی گردیده و ۱۸۱۲ فقره بازدید میدانی از رقبات کشاورزی انجام شده است.

حجت‌الاسلام نیساری گفت: به رغم محدودیت‌هایی که به جهت شیوع ویروس کرونا داشتیم، اقداماتی در حوزه فرهنگی صورت گرفته به ‌طوری که طی یک‌ سال اخیر ۲۸ وقف جدید با ارزش بالغ ‌بر ۵۰ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا

سردبیر:مجتبی صاحب زمانی

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...