رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 1 November
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر:مسلم ساقی، فرماندار کاشمر عصر امروز در چهل و سومین نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا این شهرستان که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان کاشمر جزء ۴ شهرستان بحرانی استان در حوزه کرونا قرار دارد و ۵۲ نفر هم اکنون در بیمارستان شهید مدرس بستری هستند. […]

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر:مسلم ساقی، فرماندار کاشمر عصر امروز در چهل و سومین نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا این شهرستان که در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان کاشمر جزء ۴ شهرستان بحرانی استان در حوزه کرونا قرار دارد و ۵۲ نفر هم اکنون در بیمارستان شهید مدرس بستری هستند.

وی با بیان اینکه میزان بیماران بستری در بیمارستان کاشمر از ابتدای شیوع کرونا بی سابقه است که یک وضعیت نگران کننده محسوب می شود، خاطرنشان کرد: آژیر هشدار کرونا توسط خودروها در سطح شهرستان به صدا در خواهد آمد و وضعیت فعلی شهرستان نیاز به رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی توسط همه شهروندان دارد.

فرماندار کاشمر با تاکید بر اینکه مکان های زیارتی امامزاده سید حمزه (ع) و آرامگاه شهید مدرس در ایام هفته تنها تا ساعت ۱۴ با رعایت پروتکل های بهداشتی باز خواهند بود و در روزهای آخر هفته تعطیل می شوند، تصریح کرد: جمعه بازار کاشمر هم در این هفته تعطیل است و تصمیمات ستاد مقابله با کرونا الزامی است.

وی همچنین با اشاره به آمار پرداخت تسهیلات کرونا در کاشمر، اذعان کرد: پرداخت تسهیلات کرونا برای مشاغل آسیب دیده تا پایان مهرماه تمدید شده و دستگاه های مربوطه باید حتماً به جامعه هدف خود و متقاضیان اطلاع رسانی داشته باشند.

ساقی با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح ادارات شهرستان، عنوان کرد: حضور کاروان های پیاده و هیئت های مذهبی در اماکن متبرکه کاشمر در ایام پایانی صفر با توجه به شرایط خاص شهرستان، ممنوع است.

مردم از حضور غیرضروری در اماکن عمومی خودداری کنند

مجتبی قائمی، رئیس مرکز بهداشت و درمان کاشمر در این نشست با بیان اینکه کاشمر در یک وضعیت بحرانی قرار دارد، تشریح کرد: بیماران کرونایی بستری در بیمارستان شهید مدرس افزایش چشمگیری داشتند و این می طلبد تا مردم از حضور غیر ضروری در اماکن عمومی خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه همشهریان از برگزاری مراسمات روضه خوانی و یادبود اموات در منازل و همچنین جشن تولد و… خودداری کنند، بیان کرد: واکسن آنفلوانزا از ده روز گذشته در بین جامعه هدف توزیع شده و بیش از ۹۹۴ نفر از جامعه هدف شهرستان واکسینه شده اند.

رئیس مرکز بهداشت و درمان کاشمر همچنین خاطرنشان کرد: افراد شاغل که علائم عفونت های تنفسی، کرونا، شبه کرونا و آنفلوانزا دارند باید با تایید پزشک متخصص، در محل خدمت خود تا ۱۴ روز حضور پیدا نکنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...