رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹
  • الأحد ۱۵ ربيع أول ۱۴۴۲
  • 2020 Sunday 1 November
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)

امیر نژادرحیم یکشنبه، ۲۰ مهر ماه، در نشست خبری که در محل آتش‌نشانی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت منطقه به لحاظ اینکه چهار محور مواصلاتی از چهار جهت شمال، جنوب، شرق و غرب شهر کاشمر عبور می‌کند، در این محورها خطرات و حوادث ترافیکی داریم. وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات شهر […]

امیر نژادرحیم یکشنبه، ۲۰ مهر ماه، در نشست خبری که در محل آتش‌نشانی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت منطقه به لحاظ اینکه چهار محور مواصلاتی از چهار جهت شمال، جنوب، شرق و غرب شهر کاشمر عبور می‌کند، در این محورها خطرات و حوادث ترافیکی داریم.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات شهر کاشمر وجود چاه‌های مختلف و قنات‌ها در داخل و اطراف شهر است که حوادث مختلفی را طی این سال‌ها به دلیل این وجود همین پدیده‌ها شاهد بوده‌ایم و در بعضی از شهرها آتش‌نشانانی داشته‌ایم که به دلیل عدم آموزش صحیح، جان خود را در هنگام امدادرسانی به افرادی که سقوط کرده بودند، در چاه و قنات از دست داده‌اند.

نژادرحیم تصریح کرد: یکی از مشکلات آتش‌نشانی، آب‌رسانی به برخی فضاهایی بود که خودرو آتش‌نشانی به دلیل معبر باریک امکان ورود نداشت و سازه‌های مرتفع خودرو امکان ورود نداشت که با مشکل شیلنگ آب‌رسانی مواجه بودیم.

مسئول آتش‌نشانی کاشمر اظهار کرد: با توجه به مرتفع‌سازی در شهرها و استفاده از آسانسور در ساخت مسکن و ادارات، شاهد حوادثی در آسانسورها هستیم که در این زمینه نیز نیروها آموزش‌های لازم، برای نجات فرد گرفتار در آسانسور را فرا گرفتند و سعی داریم آموزش‌ها به‌ صورت مداوم انجام گیرد تا با وقوع حوادث، در حین عملیات به مشکل برنخوریم.

رشد ۳۰ درصدی تعداد عملیات‎ها

نژادرحیم در ادامه از رشد ۳۰ درصدی تعداد عملیات دایره آتش‌نشانی شهرداری کاشمر طی ۶ ‌ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: هم‌اکنون با توجه به تعداد جمعیت شهری که هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه لحاظ می‌شود؛ شهر کاشمر استانداردها را دارد و دارای دو ایستگاه است ولی با توجه به این‌که شهر گسترده و پراکنده شده و محیط پیرامونی داریم و روستاهای اطراف را هم پوشش می‌دهیم، پتانسیل احداث یک ایستگاه دیگر را داریم.

وی عنوان کرد: در نیمه نخست امسال ۹۲۴۴ تماس با سامانه ۱۲۵ کاشمر به ثبت‌ رسیده که منجر به ۵۱۰ عملیات توسط ماموران آتش‌نشانی شده است، اکنون ۲۵ نیروی آتش‌نشان در دو ایستگاه به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند و تا آبان‌ ماه ۵ نفر دیگر به آتش‌نشانان اضافه می‌شود.

مسئول آتش‌نشانی کاشمر گفت: طی ۶ ماه اخیر ۳۴۰ عملیات مربوط به انواع حریق‌ شامل فضای سبز، حریق خودرو، منزل، لاستیک، حریق خرمن و علوفه و عملیات امداد و نجات شامل تصادفات، مزاحمت حیوانات، سقوط در چاه، محبوس شدن در اتاق انجام شده است.

وی بیان کرد: حوادث بیشتر فصلی است؛ به‌ گونه‌ای که زمان برداشت محصولات کشاورزی از جمله گندم، در اراضی کشاورزی حوادث بسیاری داریم و در زمستان هم با توجه به اینکه وسایل گرمایشی با گاز شهری است. متاسفانه بعضی از شهروندان استاندارها و اصول ایمنی را رعایت نمی‌کنند و شاهد حوادث تلخی هستیم.

نژادرحیم گفت: اگر چه آرزو می‌کنم حادثه‌ای اتفاق نیفتد و اگر اتفاقی افتاد حادثه جانی نباشد ولی متاسفانه گاهی شاهد حوادث جانی هستیم که اغلب در اثر سهل‌انگاری و رعایت حداقل استانداردها ایجاد شده است.

وی از شهروندان خواست با توجه به شروع فصل سرما و پیش‌ رو بودن زمستان نسبت به استفاده از بست، شیلنگ و لوله استاندارد در بخاری‌ها، استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی استاندارد و ایجاد تهویه‌های درست و ایمن که باعث کاهش بروز حوادث می‌شود و همچنین تاثیرگذار در ایجاد حوادث است، دقت کافی داشته باشند.

۵۰ درصد مزاحمت‌های تلفنی توسط کودکان

مسئول آتش‌نشانی کاشمر مطرح کرد: طی ۶ ماه اول سال جاری ۷۷۳۰ تماس بی‌مورد با آتش‌نشانی به‌ عنوان مزاحمت ثبت‌ شده که ۵۰ درصد این تماس‎ها را کودکان انجام داده‌اند.

وی مهم‌ترین مشکل آتش‌نشانی کاشمر علاوه بر مزاحمت‌های تلفنی، ایجاد مزاحمت شهروندان در هنگام انجام عملیات عنوان کرد و گفت: اغلب مردم به دلیل نا آگاهی در محل حادثه تجمع‌ کرده و مسیر خودروی آتش‌نشانی را سد می‌کنند؛ به‌ طوری‌ که با حضور مردم در محل حادثه، بخشی از نیرو و انرژی ماموران برای پراکنده‌ کردن مردم و دور کردن آن‌ها از محل حادثه صرف می‌شود که از کیفیت عملیات می‌کاهد.

نژادرحیم با انتقاد از اداراتی که علی‌رغم دستور فرمانداری درخواستی، مبنی بر آموزش پرسنل و بازدید از ساختمان ادارات نداشته‌اند، گفت: تا کنون فقط حدود ۱۰ اداره درخواست داشته‌اند که اقدام لازم انجام شده است.

وی همچنین از فعالیت حدود ۳۰ آتش‌نشان داوطلب خانم و آقا در آتش‌نشانی کاشمر خبر داد و گفت: یکی از مشکلاتی که متاسفانه برای این آتش‌نشانان داوطلب داریم، موضوع بیمه آن‌ها در برابر حوادث است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...