رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • الجمعة ۲ شوال ۱۴۴۲
  • 2021 Friday 14 May
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
معین اقتصادی

دکتر علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان : ۱۰۰درصد متولیان معین های اقتصادی کاشمربخش خصوصی است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز خراسان رضوی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان گفت:در شهرستان کاشمر کار های خوبی انجام شده و جزء۵ شهرستان برتر به لحاظ عملکرد است ضمن اینکه متولیان معین بودن این افرد […]

دکتر علی اکبر لبافی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان : ۱۰۰درصد متولیان معین های اقتصادی کاشمربخش خصوصی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،مرکز خراسان رضوی دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان گفت:در شهرستان کاشمر کار های خوبی انجام شده و جزء۵ شهرستان برتر به لحاظ عملکرد است ضمن اینکه متولیان معین بودن این افرد در کاشمر ۱۰۰درصد بخش خصوصی است.

دکتر علی اکبر لبافی افزود: کاشمر یکی از شهرستان هایی است که می تواند شاخص های کاهش نرخ بیکاری ،بهبود سرانه های درآمدی و بهبود وضعیت مشارکت اقتصادی را دنبال کند.

او ادامه داد: ما در سطح استان ۲هزار۴۰۰روستا داریم که از این تعداد۷۵ درصد کسب و کار دارند و همچنین ۲۲۰معین اقتصادی داریم که اگر این های به وظیفه اجتماعی خود عمل کنند حدود ۹۶درصد جمعیت این روستا ها را می توانیم پوشش دهیم.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان بیان کرد: هزار کسب و کار متوسط و کوچک داریم که در قالب ایجادی توسعه ای در سامانه ی رصد معین های اقتصادی ثبت شده است که حدود۲هزار ۲۰۰عدد از این کسب کار ها تا به الان تایید شده است .

در پایان او از کارگاه تولید گل های چینی و شرکت بسته بندی گیاهان داروئی پرند بازدید کرد و در جیان مشکلات آن ها قرار گرفت.

خبرنگار: محمد جواد دربانی ترشیزی۱۳۹۹/۰۵/۲۶

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

مجتبی صاحب زمانی

رویاهای نوجوانی

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛نوجوانان دنیای بی انتها از استعداد و هنر هستند ومی توانند با استفاده از آن توانمندی ها، به آرزو هایی دست پیدا کنند که آنها را هر روز و هر شب در ‏رویاهایشان م یبینند. استعداد هایی که نه تنها به خودشان، بلکه به دیگران هم سود می رساند. من باور دارم که قهرمان های بزرگ ما هم هر چه در جوانی و ‏بزرگسالی کرده اند را مدیون همان دنیای نوجوانی شان هستند. مثلا حاج قاسم سلیمانی حتما رویاهای دوران نوجوانی اش را با خودش تا روزهای سخت جنگ ‏سوریه و عراق و مقابله با داعش به همراه داشته و عاقبت هم طعم شیرین شهادت را به پشتوانه همان رویاها چشیده است. و زندگی این بزرگ مردان، به ما ‏نوجوانان نشان می دهد که می توانیم با بهره گیری از استعداد هایمان به رویا هایی که در خیال مان در حال عبور است، دست پیدا کنیم. ای کاش این باور در ‏مسؤولان هم وجود داشت. شاید جواب خیلی از چراهایی که در مورد قشر جوان ما وجود دارد، مثل بیکاری و مشکلات معیشتی و امید و ... همه را بشود در ‏همین بی توجهی مسئولین به قشر نوجوان دانست. نوجوانانی که خلی زود پا به دوران نوجوانی خواهند گذاشت. گرچه بازهم نوجوانان و جوانان زیادی را به ‏چشم می بینیم که که در مسیر های متفاوتی از بقیه در حال قدم گذاشتن هستند و این امر، از وجود توانمندی و شجاعت آنها خبر می دهد. افرادی که با بودجه و ‏امکانات کم می توانند به مقام های باورنکردنی دست پیدا کنند و این نشانگر نبوغ جوانان و نوجوانان ایرانی است. شاید تو جزو آن دسته از دهه هشتادی هایی ‏باشی که از هنر و استعدادشان دور افتاده اند و دسترسی به رویاهایشان را باورنکردنی می دانند.پس تا می توانی سعی و تلاش کن و خودت را به خودت و بقیه ثابت کن.