رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
  • الإثنين ۴ جماد ثاني ۱۴۴۲
  • 2021 Monday 18 January
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
دیدار مدیرکل صداوسیما با مدیران حوزه علمیه کاشمر

نخستین دیدار امام جمعه و مدیران حوزه علمیه شهرستان کاشمر با مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی

نخستین دیدار امام جمعه و مدیران حوزه ی علمیه کاشمر با مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی به منظور ساخت مستند و برنامه های تولیدی سیما و رادیو و معرفی هرچه بیشتر ظرفیت های این شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام نیساری رییس اداره اوقاف کاشمر در این دیدار گفت: کاشمر دومین شهر زیارتی استان با پذیرایی سالانه ۳ میلیون زائر است که با وجود امامزادگان سیدحمزه(ع) و سید مرتضی(ع) یکی از شاخصه های مهم کشوری در حوزه ی مذهبی شناخته شده اند.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از هزار و ۴۰۰ برنامه فرهنگی در سطح امامزادگان این شهرستان برگزار می شود افزود: از لحاظ موقوفات خوب و درآمدزایی که در این شهرستان است، کاشمر جزو ۴ شهر برتر استان محسوب می شود.
نیساری در ادامه به موقوفات بزرگ حوزوی اشاره و بیان کرد: موقوفه حاج سلطان و علما با بیش از ۱۲۰ سال قدمت ، مدرسه حاج شیخ و مدرسه حضرت امام جعفر صادق(ع) اینها مدارسی هستند که طلاب در آن مشغول به تحصیل هستند.

وی اظهار داشت: ما در تلاش هستیم که بزودی یک کارگروهی را با حضور امام جمعه و مدیران حوزه های علمیه شهرستان برای احیای موقوفات حوزه ی علمیه کاشمر راه اندازی کنیم.

رییس اداره اوقاف در پایان گفت: به تازگی ۶۵ هکتار زمین کشاورزی با ۱۰۰ ساعت آب وقف شده که قرار هست به یک مجتمع کشت و صنعت تبدیل شود و درآمد حاصله صرف طلاب شود.

مدیر دفتر خبری صداوسیمای کاشمر نیز در این نشست از مسئولان اجرایی شهرستان بخصوص امام جمعه کاشمر خواست که پیگیر مشکلات دفتر خبری و تامین مالی و بودجه های جاری دفتر و عوامل آن باشند.

مجتبی اسکندری افزود: به لحاظ جایگاه فرهنگی و مذهبی که این شهرستان دارد متاسفانه به دلیل کمبود خبرنگار و نبود بودجه برای تامین نیازهای این دفتر خبری ما از پرداختن به موضوعات مختلف خبری دچار مشکل هستیم.

نصرپور مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی در پایان این دیدار به جایگاه رفیع کاشمر با وجود سید جلیل القدر آیت الله سیدحسن مدرس(ره) اشاره کرد و گفت: پس از انقلاب با توجه به وجود زیارتگاه شهید مدرس و امامزادگان واجب التعظیم در این شهرستان کاشمر به جایگاه خوبی رسیده است.

وی افزود: شناساندن ارزش های انقلاب اسلامی و اهداف آن به نسل جدید توسط صداوسیما و اطلاع رسانی های دقیق به مردم صورت میگیرد.

نصر پور بیان کرد: ما این توانایی را داریم با توجه به اینکخ کاشمر یک شهر مذهبی است و برنامه ادی مذهبی زیادی در سطح بقاع متبرکه و زیارتگاه شهید مدرس برگزار می شود . هر فصل پخش زنده دعای کمیل ، دعای ندبه و نماز جماعت را از شبکه یک سیما پخش کنیم .

وی در پایان با بیان اینکه از هیچ کمکی جهت شناساندن و معرفی هرچه بیشتر این شهرستان به کشور دریغ نخواهد کرد گفت: از امام جمعه محترم و مسئولان اجرایی این شهرستان خواستارم که به مشکلات دفتر خبری صداوسیمای کاشمر هرچه سریعتر رسیدگی و پیگیری کنند تا ما شاهد هرچه تعامل بیشتر در این زمینه باشیم.

 

خبرنگار:مجتبی اسکندری تربقان

 

دیدار امام جمعه کاشمر با مدیر کل صداوسیما خراسان

مجتبی اسکندری تربقان

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

یادداشت ://

گذری بر اعتیاد دیجیتالی و «فابینگ»

به گزارش پایگاه خبری ترشیزخبر؛اگر کمی دقت کنید در جمع‏‌های مختلف برخی از حاضران چشم به گوشی دارند، اینان مدام نگاهی به گوشی می‏‌اندازند و با آن ورمی‏‌روند. تلفن همراه یا موبایل یا همین تعبیر گوشی در زندگی امروز ما حضوری پررنگ دارد. چه بسیار در آیین‏‌های سور و سوگ شاهد توجه شرکت‏‌کنندگان به گوشی‏‌هایشان بوده‌‌ایم و گسترش تلفن‌‏های همراه هوشمند به این مهم دامن زده‏ است. اگر پیش از این، وررفتن با گوشی برای عکس و فیلم گرفتن، گوش کردن یواشکی موسیقی، ارسال پیامک و یواشکی پاسخ دادن بود، حالا حضور در شبکه‌‏های اجتماعی، مطالعه اخبار، بورس‏‌بازی و سرکشی به گروه‏‌های خانوادگی و اداری و صنفی و نظایر آن هم به آنها اضافه شده است. تلفن همراه هوشند متصل به اینترنت، ما را در حوزه ارتباطات قدرقدرت و به همان اندازه در حوزه بومی و ارتباطات سنتی فقیر کرده است. آن احساس قدرت و این فقیر بودن، اسباب نوعی تناقض در رفتار ماست. انگار همه چیز را می‏‌دانیم  و در عین حال هیچ نمی‏‌دانیم و سعی داریم دانسته‏‌های‌مان را بیشتر کنیم که از این منظر داشتن یک تلفن همراه هوشمند متصل به اینتنرت نوعی تفاخر هم هست. کمی به اطرافمان نگاه کنیم. جمعی موبایل‌بازند. برخی اصرار دارند بِرند و مدل گوشی‏شان را به رخ جمع بکشند. بعضی معتاد به گوشی شده‌‏اند.گوشی‌های هوشمند طوری ساخته شده‌اند که اعتیادآور باشند. امان از اعتیاد دیجیتال به باور بعضی پژوهشگران؛ کاربرانی که به میزان بالایی از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کردند در مقایسه با سایر همسالانی که کمتر از گوشی استفاده می‌کردند، از نظر عملکرد تحصیلی رتبه پایین‌تر، اضطراب بالاتر و میزان کمتر رضایت از زندگی (شاد بودن) را گزارش کردند. چک‌کردن مداوم مطالب در شبکه‏‌های اجتماعی و به‌روزرسانی آنها و یا چک‌کردن پروفایل سایر افراد برای بیش از دو ساعت در روز از مصادیق اعتیاد به شبکه‏‌های اجتماعی است. در اعتیاد دیجیتال شاهدیم که فرد پس از بیدارشدن اول گوشی خود را مورد بررسی قرار می‏‌دهد و این بیم را دارد که از گوشی دور بماند. کودکان و نوجوانانی که والدینشان به فابینگ دچارند بیش از دیگر گروه همسالان در خطر آسیب‏‌های روحی و اجتماعی قرار دارند. جوانان و نوجوان مبتلا به این عارضه در انتخاب دوست ناکام می‌مانند. اگر گوشی کنارش نباشد، احساس تنهایی می‏‌کند. وقت وررفتن با گوشی متوجه گذر زمان نمی‏‌شود. گوشی رکن رکین زندگی‏ او شده است.  احوالپرسی از طریق شبکه‌های اجتماعی را به صله رحم ترجیح می‌‏دهد. در همه مواقع حتی وقت رفتن به توالت با گوشی دیده می‏‌شود. حتی با گوشی به بستر خواب می‏‌رود. یکی از آسیب‏‌های اعتیاد دیجیتال و حضور مداوم در شبکه‏‌های اجتماعی، مقایسه زندگی خود با دیگران و در نتیجه احساس نارضایتی از زندگی است. این افراد درجاتی از کاهش اعتماد به نفس را حس می‏‌کنند. در افراد دارای اعتیاد دیجیتال شاهد بروز علائمی مانند استرس و افسردگی هستیم. در این حالت فرد مبتلا به اعتیاد دیجیتال؛ ارتباط چهره به چهره را کم کم از دست می‏‌دهد و به انزوا کشیده م‏ی‌شود، از هم ‌صحبتی با دوستان ...