بهره برداری از ۱۲ هزار پروژه طی ۵ سال گذشته در استان خراسان رضوی
رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۷ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 17 September
مشهد مقدس لطیف
٢۶(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٧۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 8-Very High
رطوبت ٢۶.٧۵(in)
جلسه شورای اداری کاشمر
بهره برداری از ۱۲ هزار پروژه طی ۵ سال گذشته در استان خراسان رضوی

بهره برداری از ۱۲ هزار پروژه طی ۵ سال گذشته در استان خراسان رضوی

افتتاح ۱۲ هزار پروژه در خراسان رضوی

به گزارش خبرنگارمهر، محمد مقدوری سه شنبه شب در جلسه  شورای اداری کاشمر اظهار کرد:همرمان با افتتاح ۱۵۴۴ پروژه با هزینه ۱۴ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال در خراسان رضوی طی هفته دولت و با احتساب این پروژه ها طی پنج سال دولت یازدهم و دوازدهم فقط در مناسبت های هفته دولت، دهه فجر و سفر های رئیس جمهوری و معاونت اول به این استان تعداد پروژه های افتتاح شده به ۱۲هزار و ۲۵۴پروژه با هزینه ۲۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: کاشمر در بسیاری از تولیدات اقتصادی استان جایگاه ویژه ای دارد و در سالهای اخیر پروژه های باند دوم سه راهی شادمهر به کاشمر و تکمیل باند دوم مسیر کاشمر، خلیل آباد به بردسکن و اجرای خط دوم انتقال گاز و تقویت ظرفیت گازرسانی به منطقه بیشتر مورد تاکید بوده است.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی ادامه داد:احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری، مناسب سازی محیط برای معلولین، هوشمند سازی و مبلمان شهری از جمله اقدامات در حال انجام در کاشمر است که زمینه ارتقا خدمات مطلوب در شهر را فراهم خواهد کرد.

وی گفت:دشمنان فشارهای اقتصادی را در بخش های مختلف از طریق ایجاد فضای رعب در سطح بین المللی در قالب تحریم ها دنبال می کنند و بخش دوم آن دامن زدن به ناامنی های اقتصادی در داخل کشور و در عرصه تولید، توزیع و بخش بازرگانی، مصرف و تقویت سازوکارهای سودجویانه است.

مقدوری بیان کرد: در برابر تاکتیک های دشمن، برنامه ریزی هایی صورت گرفته به طوری که آمریکا در زمینه تحریم نمودن ایران با دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی شکست خورده است.

وی اضافه کرد:بیشتر تلاش دشمن در عرصه جنگ روانی است و دشمن با سیاه نمایی عملکرد مسئولان، در ایجاد ناامیدی بین مردم نسبت به اهداف انقلاب نقش آفرینی می کند تا سیستم مدیریت کشور را مختل کند.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد:در برابر این توطئه ها باید با مقابله هوشمندانه و آمادگی کامل اقدام کنیم از این رو شفاف سازی در همه امور ضروری است و هر صدایی، از ناحیه هرفردی که بوی تفرقه بدهد، شیطانی است به ویژه آن که دشمن برخلاف گذشته جنگ روانی راه انداخته و هدف اصلی آن خسته کردن مردم است لذا باید با تمام وجود تلاش کنیم توطئه های دشمنان خنثی شود.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...