رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • الإثنين ۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 21 September
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
صلاحیت ۹۷ درصد داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلیل آباد تایید شد

صلاحیت ۹۷ درصد داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلیل آباد تایید شد

مجتبی شاکری در گفتگویی درخصوص تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به صلاحیت داوطلبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا گفت: با اتمام مهلت قانونی بررسی و اعلام صلاحیت داوطلبین انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، صلاحیت ۱۹۸ نفر از داوطلبین توسط هیات های اجرایی و نظارت ستاد انتخابات شهرستان خلیل آباد تایید شد.
وی همچنین اظهار داشت: از تعداد ۲۰۴ داوطلب ثبت نام شده در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان،۱۷ نفر شامل ۵ نفر از حوزه شهری و ۱۲ نفر از حوزه روستایی از ادامه فعالیت خود اعلام انصراف نموده و همچنین تعداد ۶ نفر شامل ۲ نفر از حوزه شهری و ۴ نفر از حوزه روستایی رد صلاحیت شده اند.
فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه در شورای شهر خلیل آباد تعداد ۲۴ نفر برای ۵ کرسی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر رقابت خواهند داشت، افزود: از ۲۹ نفر داوطلب انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر خلیل آباد ۳ نفر بطور کتبی انصراف خود را اعلام نموده و ۲ نفر دیگر نیز با توجه به بررسی مدارک موجود توسط هیاتهای اجرایی و نظارت شهرستان رد صلاحیت شده اند.
شاکری با اشاره به قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: داوطلبان برای دریافت وضعیت بررسی و رسیدگی به صلاحیت خود می توانند از دوم اردیبهشت ماه به فرمانداری مراجعه کنند و معترضان ۴ روز فرصت خواهند داشت تا درخصوص عدم تایید صلاحیت شان اعتراض نمایند. وی همچنین اشاره کرد: مطابق قانون ۷ روز برای بررسی اعتراضات داوطلبان زمان در نظر گرفته شده است.
رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان خلیل آباد اذعان داشت : اسامی نهایی داوطلبین در تاریخ ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه از سوی فرمانداری به صورت اگهی عمومی اعلام خواهد شد و نامزدها می توانند از ۲۱ اردیبهشت ماه تا ۲۴ساعت قبل از روز اخذ رای تبلغیات نمایند.

 

 

 

 

روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...