رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • الإثنين ۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 21 September
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
تکریم و تجلیل از فرهنگیان یک وظیفه همگانی است

تکریم و تجلیل از فرهنگیان یک وظیفه همگانی است

مجتبی شاکری در نشست شورای آموزش ‌و پرورش خلیل‌آباد که به مناسبت گرامیداشت هفته مقام و منزلت معلم برگزار گردید ضمن تبریک فرارسیدن هفته معلم، اظهار داشت: تکریم و تجلیل از فرهنگیان یک وظیفه همگانی است.
وی افزود: افتخار تمامی دستگاه‌های اداری است که آموزش‌وپرورش را در راستای پاسداشت مقام معلم همراهی و در این امر مشارکت کنند.
فرماندار خلیل آباد بابیان اینکه همه افراد جامعه وامدار معلمان هستند، خاطرنشان کرد: هفته معلم باید همراه با برنامه‌های ابداعی، ابتکاری و باکیفیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته برگزار گردد و تکریم و تجلیل از معلمان و فرهنگیان بصورت همگانی نه فقط در هفته بزرگداشت مقام معلم بلکه همیشه و همه وقت در جامعه نمود داشته باشد.
رئیس شورای آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد نقش فرهنگیان را به ‌مثابه خون در رگهای جامعه دانست و تصریح کرد: معلمان نقش بسیار والایی را در تربیت انسانها بعنوان منشا هدایت بشر دارند و همواره باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه هستند.
وی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید کارنامه قابل قبولی در حوزه آموزش‌ و پرورش دارد، اذعان کرد: آموزش ‌و پرورش پهن پیکرترین دستگاه اداری کشور است که علی‌رغم مشکلات اقتصادی دولت، بیش از ۱۰۵ درصد اعتبارات آموزش‌وپرورش تخصیص پیداکرده است که این نشانگر توجه دولت به جامعه فرهنگیان و تعلیم و تربیت است.
شاکری همچنین ضمن بیان دیدگاه مقام معظم رهبری در پاسداشت مقام معلم که ایشان معلمی را موثرترین و والاترین مشاغل می دانند، گفت: آموزش و پرورش باید در حوزه های متعدد منجمله مهارت‌آموزی و تحکیم بنیان خانواده و تربیت نسلی فعال و پویا تلاش مضاعف و فعالیتهای مستمری داشته باشد.
در ادامه با توجه به برگزاری انتخابات در ۲۹ اردیبهشت نقش فرهنگیان را در حضور و جلب مشارکت حداکثری بسیار تاثیر گذار دانست و از اعضای اداری و ستادی آموزش و پرورش خواست به این مهم توجه جدی داشته باشند و از تمامی ظرفیتهای در اختیار استفاده نمایند.

 

 

 

روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...