رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۸
  • الخميس ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Thursday 22 August
مشهد مقدس لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.۶۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.۶۵(in)
فرماندار بردسکن

فرماندار بردسکن: شهرستان بردسکن در حوزه معادن از شهرستانهای برتر کشوراست /سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در حوزه معادن بردسکن   فرماندار بردسکن گفت: شهرستان بردسکن با نگاه ویژه ای که به بخش معادن شده است میتواند یکی از شهرستانهای برتر در حوزه معادن باشد. برات علی نیا ، اظهار کرد:با استفاده از توان بخش […]

فرماندار بردسکن:
شهرستان بردسکن در حوزه معادن از شهرستانهای برتر کشوراست /سرمایه گذاری ۱۰۰۰ میلیارد ریالی در حوزه معادن بردسکن

 

فرماندار بردسکن گفت: شهرستان بردسکن با نگاه ویژه ای که به بخش معادن شده است میتواند یکی از شهرستانهای برتر در حوزه معادن باشد.

برات علی نیا ، اظهار کرد:با استفاده از توان بخش خصوصی وکمک دولت اقدامات موثری در زمینه تولید واشتغال در شهرستان بردسکن برداشته شده است.

وی افزود: با ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی که با کمک دولت تدبیر وامید دکترحسن روحانی، علیرغم مشکلات وتنگناهای مالی سرمایه گذاری در معدن طلای بردسکن انجام شده است فرصت های شغلی زیادی را در منطقه خواهیم داشت.

علی نیا با بیان اینکه در انتهای سال فرمایش رهبری با عنوان اقتصاد ومقاومتی اقدام وعمل قرار داریم، گفت: با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی ، موضوع اشتغال را که یکی از مصداق های اقتصاد مقاومتی است، امروز شاهدیم وخدمات شایسته ای در این شهرستان در دست انجام است .

وی اظهار داشت: درحال حاضر بیش از ۱۰۰ نفر در معدن طلای بردسکن ، با رشته های کاری ماهر ونیمه ماهر وکارگر مشغول فعالیت هستند که پیش بینی می شود با بهره برداری از معادن غنی شهرستان اشتغال بیش از ۴۰۰۰ نفر در شهرستان فراهم گردد.

فرماندار بردسکن گفت: بحث گازرسانی هم از دیگر مصداق های اقتصاد مقاومتی می توان نام برد که با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات دولت تدبیر وامید ،۱۵ روستای این شهرستان در دو بخش شهر آباد وانابد اجرایی شده است واز خدمات دولت بر خوردار شده اند.

وی بر خورداری ۱۰۰ درصد مردم بخش شهر آباد از نعمت گاز شهری ومنازل افزود: بیش از ۸۵ درصد مردم بردسکن به کشاورزی ودامداری مشغول هستند و در این راستا می توان بردسکن را با داشتن بیش از ۳۰۰ هزار دام سبک وسنگین قطب دام استان یاد کرد.

وی ایجاد دوتعاونی تولید را در روستای عبدل آباد از توابع این شهرستان مورد اشاره قرار داد وگفت: با بهره برداری از دو تعاونی تولید در عبدل آباد وتجمیع دو حلقه چاه کشاورزی بصورت نوین، ضمن اشتغال لازم، ۱۷ تا ۲۰ کیلومتر لوله گذاری بین مزارع انجام شده که روستای عبدل آباد از این حیث در استان نمونه است.

فرماندار بردسکن،از بهره برداری فاز دوم کارخانه نساجی مدرس در شهرک صنعتی بردسکن خبرداد وافزود: با راه اندازی فاز دوم که درحال حاضر بصورت آزمایشی کار خود را شروع کرده است ، پیش بینی می گردد، بین ۱۵۰تا ۲۰۰ نفر در این کارخانه مشغول کار شوند

 

 

 

خبرنگار:سعید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...