رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۲۱ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 11 August
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
جریان اصلاحات بدنبال خروج از محاکمه بدون عذر خواهی از مردم است

امام جمعه خلیلآباد: جریان اصلاحات بدنبال خروج از محاکمه بدون عذر خواهی از مردم است امام جمعه خلیل اباد گفت: اصلاحاتیان متمرد از قانون بدنبال خروج از محاکمه اسلامی بدون عذر خواهی از مردم هستند . ، حجت الاسلام علی ناهیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل اباد اظهار کرد: در آستانه […]

امام جمعه خلیلآباد:
جریان اصلاحات بدنبال خروج از محاکمه بدون عذر خواهی از مردم است

امام جمعه خلیل اباد گفت: اصلاحاتیان متمرد از قانون بدنبال خروج از محاکمه اسلامی بدون عذر خواهی از مردم هستند .
، حجت الاسلام علی ناهیدی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل اباد اظهار کرد: در آستانه انتخابات، باز بعضی از مرده های سیاسی در حال جان کندن خود هستند وبا مطرح کردن مسایل سیاسی دور از شان مردم پروژه جدیدی بنام آشتی ملی را مطرح می کنند.
وی گفت: : کسانی که ایم پروژه جدید را مطرح کردند، از آشتی ملی به عنوان راهی برای نجات کشور در برابر تهدیدات داخلی و خارجی نام می برند.
وی با اشاره به اینکه مردم در ۲۲ بهمن به تهدیدات ترامپ پاسخ لازم رادادند افزود: مردم بیدار دل ما با انسجام و همبستگی کمر ترامپ را به زمین کوبیدند ونشان دادند تا پای چان برای انقلاب پای کار هستند ونخواهند گذاشت کسی برای این کشور از خارج تعیین تکلیف داشته باشد .
وی افزود: آشتی ملی اهداف پنهانی را نظیر برگشت به قدرت بدون عذرخواهی از مردم، فرار از محاکمه در دادگاه و خروج از بن بست را دنبال می کند.
ناهیدی افزود: رئیس دولت اصلاحات اخیراً با اشاره به روی کار آمدن ترامپ گفته است که آمریکا مسائل و مشکلاتی را برای کشور بوجود خواهد آورد و اصل کشور، نظام و منافع ملی را به خطر بیندازد .
وی سخنان رهبری انقلاب اسلامی در جمع مردم تبریز که موجب شد ، تمامی توطئه های آنان را نقش بر آب کند مورد اشاره قرار داد واظهار داشت: دشمنان ایران باید بمیرند.
امام جمعه خلیل آباد با تاکید بر اینکه به جای سیدگی به مشکلات مردم به دنبال رسیدن به قدرت و مسائل ریاست جمهوری است، بعضا فکر می کنند، افزود: : جریان هایی که زمانی به دروغ کشور را به آشوب کشیدند باید خطاهای خود را بپذیرند و توبه کنند و از مردم، نظام و رهبری تقاضای عفو کنند تا به دامان ملت برگردند.
وی در پایان با اشاره به هفته ملی سلامت، خاطرنشان کرد: باید دید در مسابقه سلامت چه وضعیتی داریم در سال ۹۵ تجهیزات و امکانات خوبی به مرکز بهداشت و درمان شهرستان وارد شده است.

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: مجید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...