رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۷ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 17 September
مشهد مقدس لطیف
٢٣(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٧٨(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۶.٧٨(in)
افتتاح و بهره برداری از 3 پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان بردسکن

در ششمین روز از دهه مبار ک فجر: افتتاح و بهره برداری از ۳ پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان بردسکن به مناسبت ششمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح و بهره برداری از ۳ پروژه خدماتی و عمرانی در شهرستان بردسکن با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شد. عصر امروز با حضور […]

در ششمین روز از دهه مبار ک فجر:

افتتاح و بهره برداری از ۳ پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان بردسکن

به مناسبت ششمین روز از دهه مبارک فجر افتتاح و بهره برداری از ۳ پروژه خدماتی و عمرانی در شهرستان بردسکن با اعتبار بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.
عصر امروز با حضور فرماندار شهرستان بردسکن و دیگر روسای ادارات پروژه گاز رسانی به روستاهای فاز ۳ بردسکن با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال در روستاهای اسلام آباد ، حطیطه و زمان آباد به بهره برداری رسید.
مهندس ناصر ایمانی رئیس اداره گاز شهرستان بردسکن در مراسم افتتاح و روشن شدن مشعل گاز خانگی این روستا اظهار کرد: با گاز رسانی به ۳ روستای بخش انابد ۸۰۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار میشوند که با پیگیری های انجام شده از سال ۹۳-۹۴ اکنون به ثمر رسیده و گرمابخش خانواده های روستایی منطقه شد.
وی با اشاره به اینکه در طول ایام دهه فجر ۱۲ روستای دیگر این شهرستان گاز خانگی آنان افتتاح و مورد بهره برداری قرار میگیرد افزود: دولت تدبیر و امید با الویت رسانی به روستاها توجه خاصی را به توانمند سازی اقتصاد مردم روستا دارد.
همچنین در ادامه برنامه های افتتاح پروژه های دهه فجر انقلاب اسلامی بهره برداری از آبیاری تحت فشار شرکت کشت و صنعت انابد وابسته به آستان قدس رضوی با اعتبار ۳میلیارد و سیصد میلیون ریال در مساحت ۷۰ هکتار افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گفته حسین محمدی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بردسکن اجرای این طرح باعث صرفه جویی ۹۵ درصدی آبیاری این مزارع شد
افتتاح دفتر پیشخوان شهر انابد بردسکن دیگر پروژه برنامه های ستاد دهه فجر این شهرستان بود که افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

 

 

خبرنگار :سعید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...