رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۱۷ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Tuesday 17 September
مشهد مقدس لطیف
٢۴(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.٧٨(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 6-High
رطوبت ٢۶.٧٨(in)
۹۹/۶درصد جمعیت کاشمر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند

۹۹/۶درصد جمعیت کاشمر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند   مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی کاشمر، از بهره مندی ۹۹/۶درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم خبرداد.   سیدحسین موذن در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، ضمن تبریک ایام فرخنده دهه فجر بیان کرد:از ۵۸روستا باجمعیت ۶۱هزار و صدنفر […]

۹۹/۶درصد جمعیت کاشمر از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند

 

مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی کاشمر، از بهره مندی ۹۹/۶درصد جمعیت روستایی این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم خبرداد.

 

سیدحسین موذن در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، ضمن تبریک ایام فرخنده دهه فجر بیان کرد:از ۵۸روستا باجمعیت ۶۱هزار و صدنفر در کاشمر ، ۵۵روستا باجمعیت ۶۰هزار و ۸۷۱نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار هستند.
وی ادامه داد:۵۲روستا در این شهرستان باجمعیت ۵۹هزار و ۸۸۴نفر ، زیر نظر شرکت آب و فاضلاب روستایی است.
موذن اضافه کرد: فقط ۱/۶درصد جمعیت روستایی که شامل سه روستا با جمعیت ۹۸۷نفر، توسط این شرکت اداره نمی شوند.
وی با بیان اینکه شهرستان کاشمر از نظر تعداد مشترکین رتبه چهارم استان را به خود اختصاص داده است، گفت: بعد از مشهد، نیشاربور و تربت جام ، این شهرستان باتعداد ۲۷هزار مشترک در رتبه قابل قبولی قرار گرفته است.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی کاشمر ، خاطرنشان کرد:آب شرب سالم، ۵۵روستا از طریق ۴۰منبع آبی که شامل؛ ۲۴حلقه چاه عمیق، ۹چاه دستی ، ۷دهانه چشمه و ۶۰باب مخزن ذخیرآب با حجم ۱۰هزارو ۷۶۰متر مکعب تامین می شود.
وی بااشاره به این موضوع که دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به روستاییان دارد ، افزود:باتوجه به اعتباری که در اواخر سال ۹۴اختصاص یافت، توانستیم اقدامات موثری در بحث آبرسانی در سطح روستا با اعتبار۵میلیارد و ۳۳۵میلیون و ۶۰۰هزار تومان از جمله:
۱- حفر و بهره برداری از ۳حلقه چاه
۲- حصارکشی اطراف ۷مخزن به طول ۹۲۰متر
۳- احداث ۷باب مخزن بتنی زمینی با حجم ۲هزار و ۲۰۰متر مکعب
۴- اجرای خط انتقال و شبکه توزیع آب با ۴۴هزار و ۱۰۰متر
۵- احداث ۶۵باب حوضچه‌ شیرآلات
۶-اجرای هزار و ۵۸۵متر شبکه برق و نصب ۴دستگاه ترانس
۷- احداث ۳ایستگاه پمپاژ
۸- خرید، نصب و راه اندازی یک دستگاه آب شرینکن با ظرفیت ۲۵متر مکعب در روز انجام شده است.
موذن در ادامه به افتتاح ۲پروژه آبرسانی در دهه فجر اشاره کرد و گفت:افتتاح پروژه آبرسانی به مجتمع اوندر که شامل روستاهای قصون، اوندر، توندر، خضرآباد، خضر بیک و دهمیان و همچنین پروژه آبرسانی به روستای نامق که ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان هزینه شده است.
وی در پایان به یک پروژه نیمه تمام شرکت آب و فاضلاب روستایی کاشمر اشاره و بیان کرد:در بخش مرکزی ، پروژه آبرسانی پایین ولایت است که امیدواریم با تخصیص اعتبار در سال آینده بزودی شاهد افتتاح این پروژه نیز باشیم.
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی کاشمر ، طی سخنان پایانی تصریح کرد:ما یک شرکت خدماتی و دولتی آبرسان هستیم که هدف همه ی ما تامین آب باکیفیت سالم در سطح تمامی روستا ها است.

 

 

 

 

خبرنگار:وجیهه تیموری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...