رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 7 July
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
مدافعین حرم در سوریه اعتقادی با دشمنان مبارزه دارند

مدافعین حرم در سوریه اعتقادی با دشمنان مبارزه دارند   فرمانده تیپ عمار لشکر فاطمیون مستقر در مناطق دفاع از حریم ولایت در سوریه گفت: مدافعین حرم درحال مبارزه یک حرکت ایدئولوژیک هستند واعتقادی با دشمن مبارزه دارند. سردار علی صلاحی امشب در مراسم یادواره شهدای حریم تا حرم در حسینیه علمدار بردسکن با گرامیداشت […]

مدافعین حرم در سوریه اعتقادی با دشمنان مبارزه دارند

 
فرمانده تیپ عمار لشکر فاطمیون مستقر در مناطق دفاع از حریم ولایت در سوریه گفت: مدافعین حرم درحال مبارزه یک حرکت ایدئولوژیک هستند واعتقادی با دشمن مبارزه دارند.
سردار علی صلاحی امشب در مراسم یادواره شهدای حریم تا حرم در حسینیه علمدار بردسکن با گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، اظهار کرد: در سوریه مبارزه برای گرفتن سرزمین نیست بلکه یک دفاع دینی واعتقادی است .
وی افزود: امروز در سوریه اگر سربازان اسلام حضور نداشتند ،داعش ودیگر مزدوران این گروه به سایر مرزها در ایران وارد می شدند لذا جانفشانی رزمندگان مظلوم در سوریه دردل دشمنان از خدا بی خبر وخونخوار،دفاع از دین وولایت را با اقتدار به جهانیان نشان دادند.
سردار صلاحی،با بیان اینکه ۸ سال دفاع مقدس مردم ما ، با عشق ولایت وپیروی از منویات ولایت توانستند بیداری اسلامی را در جهان ارزانی دارند ، اظهار داشت: جوانان ورزمندگان دوران دفاع مقدس، با عشق ولایت پاه به میدان دفاع گذاشته اند وامروز هم جوانان پر شور وغیرتی کشور ایران همچون دوران دفاع مقدس ،در دفاع از حریم ولایت پرشورتر از قبل هم آماده دفاع از کشور هستند.
وی با بیان خاطرات رزمندگان وشهدای بردسکنی که در دوران دفاع مقدس درگردانها ولشکر نصر حضور داشتند، افزود: جانفشانی های رزمندگان بردسکنی وخطه ترشیز در لشکر ۵ نصر وصف نا پذیر بود.
فرمانده دوران دفاع مقدس خطاب به جوانان گفت: از صدر اسلام تا دوران دفاع مقدس در هر جنگی قسمتی از ایران را دشمنان به تصرف خود در آوردند ولی در دوران دفاع مقدس، که طولانی ترین مبارزه حق بر باطل بود، ذره ای از خاک ایران به تصرف دشمن نیامد وبا اقتدار وایستادگی در برابر دشمن به پیروزی رسیدیم.
وی عشق به ولایت را مورد اشاره قرارداد وافزود: بعضی از بی بصیرت ها هنوز در خواب غفلت هستند واز پشت نظاره گرند لذا باید به هوش باشند ، مردم بصیر ایران چون کوه در برابر ابرقدرت ها ایستاده ونخواهد گذاشت ذره ای به خاک ایران تجاوز کنند.
فرمانده لشکر فاطمیون گفت: خوارج بی بصیرت که ازخارج از کشور، حتی کشورهای اروپایی وآمریکا ونیز کشورهای حوزه خلیج فارس خط میگیرند،تصریح کرد: داعشی ها یزیدیانی هستند که هیچ رحم ومروتی در آنها دیده نمی شود وباید در این دفاع عقیدتی تا پای جان دفاع کنیم .
وی افزود:جوانان ما همان جوانان تکرار نشدنی زمان دوران دفاع مقدس هستند وافتخار کشورند.
وی با تجلیل از مادران شهدا وهمسران آنان ، به پیام شهدا اشاره کرد وگفت: حجاب اسلامی از خواسته های شهدا از بانوان ما است که امیدواریم همگی در پایبندی به ارزش های اسلامی همچون سیره وروش امامان معصوم علیهم السلام ودر راه شهدا ثابت قدم ورهرو ی خوبی باشیم .
وی دراین مراسم روحانی ومعنوی که توسط ناحیه مقاومت بسیج امام علی (ع) بردسکن و جمعی از مسوولان ، خانواده های شهدا وایثارگران،رزمندگان دوران دفاع مقدس وجوانان پر شور هیات علمدار وقشرهای مختلف مردم شرکت داشتند، بر تبعیت از مقام ولایت فقیه تاکید کرد وگفت: اگر امروز در دنیا سرافراز هستیم از برکت خون شهدا وداشتن نعمت ولایت است .

 

 

خبرنگار:سعید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...