رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
  • الثلاثاء ۲۰ ذو القعدة ۱۴۴۰
  • 2019 Tuesday 23 July
مشهد مقدس Fair / Windy
٣٧(°C)
وزش باد ٢٣(mph)
فشار ٢۶.۴٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 10-Very High
رطوبت ٢۶.۴٩(in)
دفترخبرگزاری صداوسیما ترشیزخبر

آغاز زندگی در جوار شهدای گمنام کاشمر     در عصر مادیات، تجملات و ازدواج های پرخرج، هستند جوانانی که آغاز زندگی خود را باحضور در جوار شهدای گمنام شروع می کنند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، زوج جوان کاشمری ، مراسم عقد خود را در کنار مزار شهدای گمنام زیارتگاه شهید آیت الله سیدحسن […]

آغاز زندگی در جوار شهدای گمنام کاشمر

 

 

در عصر مادیات، تجملات و ازدواج های پرخرج، هستند جوانانی که آغاز زندگی خود را باحضور در جوار شهدای گمنام شروع می کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، زوج جوان کاشمری ، مراسم عقد خود را در کنار مزار شهدای گمنام زیارتگاه شهید آیت الله سیدحسن مدرس (ره) آغاز کردند تا بدین ترتیب علاوه بر متبرک کردن زندگی خود پیام (ازدواج آسان) را به زوج های جوان منتقل کنند.
حجت الاسلام مصوری، امام جمعه موقت بردسکن در خصوص ازدواج آسان، گفت:یکی از اهداف برگزاری اینگونه مراسمات در این اماکن مقدس ، تجدید میثاق با آرمان های شهدا ، امام شهدا و ولایت فقیه است.
وی خاطرنشان کرد:هرکس بتواند به طریقی سنت گناه نکردن در شب ازدواج را به جا بیندازد ، خداوند برکات زیادی در دنیا و آخرت به او عنایت می کند.
این روحانی مسوول ، افزود:امنیتی را که امروز شاهدآن هستیم، مدیون مجاهدت و جانفشانی های شهدای دفاع مقدس هستیم.
حجت الاسلام مصوری بیان کرد:جوانان باتوجه کردن به مقام شامخ شهدا و ارج نهادن به ارزش های هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باید شهدا را الگوی ساده زیستی قراردهند تا زندگی سرشار از معنویت و پرخیرو برکت را را آغاز کنند.

 

گفتنی؛ قرائت فاتحه برسر مزارشهدا، زیارت آرامگاه شهید آیت الله سیدحسن مدرس(ره) و اقامه نمازجماعت مغرب و عشا از دیگر برنامه های این مراسم معنوی بود.

 

 

 

 

خبرنگار:وجیهه تیموری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...