رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • الإثنين ۳ صفر ۱۴۴۲
  • 2020 Monday 21 September
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
فرماندارخلیل آباد بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد

فرماندارخلیل آباد بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد     فرماندارخلیل آباد بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی است. به گزارش روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد، مجتبی شاکری روز دوشنبه در نشست […]

فرماندارخلیل آباد بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد

 

 

فرماندارخلیل آباد بر گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه تاکید کرد و گفت: یکی از شاخص‌های مهم توسعه‌یافتگی هر جامعه سرانه مطالعه، میزان تولید و مصرف اطلاعات و کالاهای فرهنگی است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد، مجتبی شاکری روز دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان افزود: دین مبین اسلام اهمیت زیادی برای کتاب قائل است به طوری که معجزه پیامبر گرامی اسلام(ص)، کتاب انسان ساز قرآن کریم است و حضرت علی (ع) نیز تاکیدات بسیاری در این زمینه دارند.
وی با تاکید بر لزوم آگاه سازی مردم برضرورت و فواید مطالعه و کتابخوانی اظهار کرد: هرگاه ضرورت مطالعه و کتابخوانی و اهمیت آن برای همگان تفسیر و تعبیر گردد در آن صورت در هیچ جای کشور نباید فردی یافت شود که با مطالعه بیگانه باشد و آن را نادیده انگارد.
وی تصریح کرد:با عنایت به بازدید و قول مساعد مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، در آینده نزدیک شاهد تجهیز و تبدیل کتابخانه مشارکتی شهر کندر به کتابخانه نهادی خواهیم بود.
وی طرح های ابداعی و ابتکاری را ضرروی دانست و گفت:ایجاد یک قفسه کتاب در مکان‌های عمومی نظیر آرایشگاه‌ها و مطب‌های پزشکان می ‌تواند تأثیر به سزایی در ارتقاء سرانه مطالعه شهرستان داشته باشد.
شهرستان ۵۰ هزار نفری خلیل آباد، دارای یک کتابخانه نهادی و دو باب مشارکتی است که با توجه به استاندارها، حداقل به دو تا سه کتابخانه دیگر نیاز دارد.
تنها شش درصد جمعیت این شهرستان به تعداد سه هزار و ۱۴۳ نفر عضو کتابخانه هستند.

 

 

روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...