رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 7 July
-١٨(°C)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)
مدیر عامل گاز خراسان رضوی

آرزوی دیرینه مردم کوهسرخ تحقق پیدا کرد . محمد حسن فرهادی فرماندار شهرستان کاشمر در نشست با سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، از اقدامات صورت گرفته شده در خصوص روشن شدن ،شعله گاز شهری در منطقه کوهستانی وسردسیر کوهسرخ تقدیر نمود. فرهادی با بیان این که مردم ریوش و۴ روستای بخش کوهسرخ […]

آرزوی دیرینه مردم کوهسرخ تحقق پیدا کرد .

محمد حسن فرهادی فرماندار شهرستان کاشمر در نشست با سید حمید فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی، از اقدامات صورت گرفته شده در خصوص روشن شدن ،شعله گاز شهری در منطقه کوهستانی وسردسیر کوهسرخ تقدیر نمود.

فرهادی با بیان این که مردم ریوش و۴ روستای بخش کوهسرخ ،زمستان امسال از نعمت گاز شهری برخوردار گردیده اند افزود: یکی از اولویتهای اصلی دولت تدبیر وامید ارائه خدمات مطلوب ،بویژه در مناطق کم برخوردار وروستایی درراستای ایجاد نشاط وامید در جامعه می باشد.
فرماندار کاشمر تصریح نمود با تلاش وهمت همه اهالی شهیدپرور کوهسرخ نماینده مردم ،بخشدار، امام جمعه و مسئولین شرکت گاز از ابتدای اذر ماه مردم ولایت مدار و صبور ریوش از نعمت گاز شهری برخوردار گردیدند .
فرهادی افزود : پروژه گازرسانی به بخش کوهسرخ با خط انتقال ۹۲ کیلومتر از سبزوار اجراگردیده است که با اجرای این پروژه ملی و زیربنایی شهر رویش و ۴ روستای مکی ، تولا ، علی اباد بختیار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

فرهادی گفت : در حال حاضر با همت وتلاش مدیر وکارکنان شرکت گاز کاشمر۱۵۷۵خانوار کوهسرخی اشتراک پذیری نموده اند و زمستان خودرا با گرمای بخاری های گازسوز سپری خواهند نمود
فرماندار گفت پیش بینی های لازم در شهرستان صورت گرفته که هر خانوار پس از سپری نمودن مراحل اداری اشتراک پذیری در کمترین زمان ممکن گاز انها وصل خواهدشد
وی ضمن تقدیر از مردم ولایتمدار کوهسرخ که صبورانه در هوای سرد کوهسرخ سختیها را به جان خریدند ابراز امیدواری کرد با اجرای این پروژه حیاتی ومهم شاهد پایداری روستاها و مهاجرت معکوس مردم از شهرها به روستاهای بخش کوهسرخ باشیم.

فرماندار همچنین تاکید نمود تدابیر لازم اندیشیده شده است تا مدارس و حسینیه ها و مساجد پس از تاکید نظام مهندسی گاز ،در بخورداری از نعمت گاز در اولویت باشند .

درادامه فانی مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی باابراز خرسندی از بهره مندی شهر ریوش وچهار روستای این بخش از نعمت گازگفت : با اتمام این پروژه مهم بیش از دوهزار و ۷۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند.

فانی خاطرنشان کرد : این پروژه با اجرای ۹۲ کیلومتر خط انتقال ۱۰ اینچ با هزینه‌ای معادل ۲۳۰ میلیارد ریال و دو ایستگاه تقلیل فشار شهری با ظرفیت پنج و ۱۰هزار مترمکعب احداث گردیده است.
مدیرعامل شرکت گازخراسان رضوی بیان داشت : تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده است تا شهرستان کاشمر در زمستان امسال هیچ گونه مشکل قطعی گاز در مواقع بحرانی نداشته باشد .
وی تاکید نمود با پیگیری ها ی انجام شده ودرجهت سیاستهای شرکت گاز پروژه اجرای خط لوله انتقال گاز ۱۶اینچی از تربت حیدریه به کاشمر در جراید رسمی آگهی شده است وامیدواریم پس از طی مراحل قانونی و انتخاب پیمانکار در اینده نزدیک شاهد اغاز عملیات اجرایی این پروژه مهم و زیربنایی که یکی از خواسته ها ومطالبات به حق مردم کاشمر ومسئولین است باشیم.

 

 

 

روابط عمومی فرمانداری کاشمر

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...