رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸
  • الأحد ۲۱ رمضان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 26 May
مشهد مقدس لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ١٢(mph)
فشار ٢۶.۶۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.۶۵(in)

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی: تخصیص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات مکانیزاسیون به جهاد کشاورزی خراسان رضوی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: طی ۴ مرحله از سال ۹۲ مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به بحث مکانیزاسیون جهاد کشاورزی خراسان رضوی اختصاص یافته است که ۳ مرحله آن جذب و مرحله […]

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی:
تخصیص ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبارات مکانیزاسیون به جهاد کشاورزی خراسان رضوی
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: طی ۴ مرحله از سال ۹۲ مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به بحث مکانیزاسیون جهاد کشاورزی خراسان رضوی اختصاص یافته است که ۳ مرحله آن جذب و مرحله چهارم در حال جذب می باشد.
نجفقلی صالحی در گفتگو با خبرنگار ما در حاشیه بازدید از مزارع شهرستان خلیل آباد اظهار کرد:با توجه به کمبود منابع آبی در کشور و خشکسالی های اخیر باید به سمت کشت محصولات گلخانه ای حرکت کنیم که در همین راستا تا کنون ۲۴۰ هکتار در سطح استان گلخانه ایجاد شده است .
وی با بیان اینکه توسعه گلخانه در برنامه ۱۰ ساله وزارت جهاد کشاورزی است افزود: جهت توسعه گلخانه از ابتدای سال تا کنون حدود ۲۰ هکتار طرح تهیه و جهت دریافت تسهیلات گلخانه ای به بانک های عامل معرفی شده اند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی اجرای آبیاری تحت فشار را توسط کشاورزان مورد تاکید قرار داد و گفت: با اجرای آبیاری تحت فشار و ابیاری قطره با توجه به کمبود آب می توانیم بهره وری آب را بالا ببریم.
صالحی سرمای شدید اخیر را در ۴۰ گذشته در خراسان رضوی بی سابقه عنوان کرد و گفت: ۸۶۶ میلیارد تومان سرمای شدید اخیر ، به مزارع کشاورزی انار و زعفران خسارت وارد کرده است.
وی با تاکید بر بیمه نمودن محصولات کشاورزی توسط کشاورزان گفت: در خصوص خسارت به وجود آمده جلسه ای با مسئولین امر برگزار شده است و بحث پرداخت خسارت بیمه کشاورزان بزودی انجام می شود.

 

 

خبرنگار:مجید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...