رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
  • الأربعاء ۲۲ شوال ۱۴۴۰
  • 2019 Wednesday 26 June
مشهد مقدس Fair / Windy
٣۴(°C)
وزش باد ٢١(mph)
فشار ٢۶.۵٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۶.۵٧(in)

پس از اینکه معلم روستای کلاته تیمور بخش کوهسرخ ماجرای نیامدن ۵ دانش آموز مقطع ابتدایی را به مدرسه خبر داد، این موضوع مهم همان روز در شورای آموزش و پروش مطرح و تصمیم بر این شد تا گروهی شامل امام جمعه محترم، بخشدار منطقه، ریاست آموزش و پرورش و کارشناس آموزش ابتدایی بعد از […]

پس از اینکه معلم روستای کلاته تیمور بخش کوهسرخ ماجرای نیامدن ۵ دانش آموز مقطع ابتدایی را به مدرسه خبر داد، این موضوع مهم همان روز در شورای آموزش و پروش مطرح و تصمیم بر این شد تا گروهی شامل امام جمعه محترم، بخشدار منطقه، ریاست آموزش و پرورش و کارشناس آموزش ابتدایی بعد از ظهر همان روز به روستای کلاته تیمور رفته و ضمن صحبت با خانواده های دانش آموزان هدایایی به دانش آموزان بدهند و قول برگشت از کلاس و ادامه تحصیل را از آن ها بگیرند.
مردم این روستا که از همت بالای این مسئولین در حیرت بودند به تدریج در مسجد روستا جمع شدند.
دکتر علی طاهریان، ریاست آموزش و پرورش کوهسرخ در جمع مردم شریف این روستا گفت: قبلا هم گفته ام و این بار با جدیت بیشتری می گویم که شما فرزندانتان را به مدرسه بفرستید و ما تمام هزینه های تحصیلشان از جمله کیف، لوازم التحریر و… را می دهیم.
حجت الاسلام دهقانی، امام جمعه کوهسرخ نیز در ادامه خطاب به مردم این روستا فرمود: خیال نکنید اسلام فقط نماز و روزه است، خداوندی که حتی در انتخاب نام برای پدر و مادر مسئولیت ایجاد کرده قطعا برای تحصیل فرزندان نیز از پدر و مادر سوال خواهد کرد.
رضا رمضانی، بخشدار کوهسرخ نیز بر مسئله علم آموزی تاکید کرد و گفت: با تمام توان و با جدیت و پشتکار وضوع مهم ادامه تحصیل دانش آموزان منطقه را پیگیری می کنیم و خانواده ها نباید این حق مسلم را از دانش آموزان سلب کنند.
در پایان این بازدید ۶ ساعته که تا ساعت ۲۲ ادامه داشت هدایایی از طرف آموزش و پرورش کوهسرخ به دانش آموزان این روستا اهدا شد.

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...