رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


 • پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۸
 • الخميس ۲۰ ذو الحجة ۱۴۴۰
 • 2019 Thursday 22 August
مشهد مقدس لطیف
٢٧(°C)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۶.۶۵(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.۶۵(in)

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی ، به همت کانون فرهنگی مسجدجامع ممرآباد و با هماهنگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی مسابقه بزرگ کتابخوانی با موضوع سیره زندگانی حضرت زهرا (س) و باهدف آشنایی خانواده ها با سیره زندگی آن حضرت و ترویج فرهنگ مطالعه برگزارگردید. غلامرضا طاهری مدیر […]

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان رضوی ، به همت کانون فرهنگی مسجدجامع ممرآباد و با هماهنگی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان رضوی مسابقه بزرگ کتابخوانی با موضوع سیره زندگانی حضرت زهرا (س) و باهدف آشنایی خانواده ها با سیره زندگی آن حضرت و ترویج فرهنگ مطالعه برگزارگردید.

غلامرضا طاهری مدیر کانون فرهنگی مسجدجامع ممرآباد گفت:در این مسابقه که بصورت کشوری و به ۲ شیوه پیامکی و آزمون آنلاین در مدت یکماه ( از سالروز شهادت حضرت فاطمه تا سالروز ولادت ایشان ) برگزار شد مجموع شرکت کنندگان در این مسابقه از سراسر کشور ۸۶۸ نفر بوده است.

وی افزود:از این تعداد ۴۵۰ نفر به شیوه پیامکی و از طریق سایت کانون مسجدجامع ممرآباد شرکت نمودند و در قسمت آزمون آنلاین نیز که از طریق سایت دبیرخانه کانون های مساجد استان برگزار شد تعداد ۴۱۸ نفرشرکت نمودند.

طاهری تصریح کرد: از مجموع ۸۶۸ شرکت کننده در این مسابقه ۴۰۰ خانوم و ۴۶۸ نفر دیگر آقایان بوده اند که به نفرات اول تا سوم این مسابقه کمک هزینه سفر به مشهد مقدس به نفرات چهارم تا بیستم بسته فرهنگی اهدا خواهد شد.

لازم به ذکر است تبلیغات و اطلاع رسانی مسابقه فوق از طریق سایت کانون مسجدممرآباد ، سایت دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی ، سایت اداره کل کتابخانه های مساجد کشور ،کانال تلگرام کانون های مساجد شهرستان کاشمر  و با همکاری خبرگزاری شبستان نمایندگی استان خراسان رضوی صورت گرفته است.

اسامی برندگان بشرح زیر اعلام میگردد:

 

 1. مجیدمجیدی         شهرستان مرند        کمک هزینه سفر مشهد مقدس
 2. رسول بهرامی       —–           کمک هزینه سفرمشهدمقدس
 3. حسن شفیعی         کاشمر – ممرآباد      کمک هزینه سفرمشهدمقدس

۴.بهجت دشتی               خوزستان            بسته فرهنگی

۵.کیفیه فریادی               ایلام               بسته فرهنگی

 1. امیرمحمد کوشکی          ——-             بسته فرهنگی

۷.علیرضا تقی زاده             تبریز              بسته فرهنگی

 1. مجتبی عرب زاده          اصفهان            بسته فرهنگی
 2. توران شبان              تهران             بسته فرهنگی
 3. فاطمه زارع             صدوق            بسته فرهنگی
 4. ناهید فنودی              بیرجند            بسته فرهنگی

۱۲.رامین الهی               تبریز              بسته فرهنگی

۱۳.علی پور رحیمی            کرمانشاه           بسته فرهنگی

۱۴.شعله اصغری              تبریز             بسته فرهنگی

۱۵.علی انصاری              کاشمر             بسته فرهنگی

 1. محمد ملازاده             ممرآباد            بسته فرهنگی

۱۷.زکیه محمدی              ممرآباد              بسته فرهنگی

 1. اکرم مقنی                کاشمر           بسته فرهنگی

۱۹.محمدحسین سالاری           ممرآباد          بسته فرهنگی

۲۰.حسین عربی  

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...