اجتماعی » اجتماعی » پیشخوان » خلیل آباد » سیاسی » ويژه ها
کد خبر : 5504
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

فرماندار خلیل آباد عنوان کرد: صلاحیت ۹۷ درصد داوطلبین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای خلیل آباد تایید شد

مجتبی شاکری در گفتگویی درخصوص تشریح آخرین وضعیت رسیدگی به صلاحیت داوطلبین پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا گفت: با اتمام مهلت قانونی بررسی و اعلام صلاحیت داوطلبین انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، صلاحیت ۱۹۸ نفر از داوطلبین توسط هیات های اجرایی و نظارت ستاد انتخابات شهرستان خلیل آباد تایید شد.
وی همچنین اظهار داشت: از تعداد ۲۰۴ داوطلب ثبت نام شده در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان،۱۷ نفر شامل ۵ نفر از حوزه شهری و ۱۲ نفر از حوزه روستایی از ادامه فعالیت خود اعلام انصراف نموده و همچنین تعداد ۶ نفر شامل ۲ نفر از حوزه شهری و ۴ نفر از حوزه روستایی رد صلاحیت شده اند.
فرماندار خلیل آباد با بیان اینکه در شورای شهر خلیل آباد تعداد ۲۴ نفر برای ۵ کرسی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر رقابت خواهند داشت، افزود: از ۲۹ نفر داوطلب انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر خلیل آباد ۳ نفر بطور کتبی انصراف خود را اعلام نموده و ۲ نفر دیگر نیز با توجه به بررسی مدارک موجود توسط هیاتهای اجرایی و نظارت شهرستان رد صلاحیت شده اند.
شاکری با اشاره به قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تصریح کرد: داوطلبان برای دریافت وضعیت بررسی و رسیدگی به صلاحیت خود می توانند از دوم اردیبهشت ماه به فرمانداری مراجعه کنند و معترضان ۴ روز فرصت خواهند داشت تا درخصوص عدم تایید صلاحیت شان اعتراض نمایند. وی همچنین اشاره کرد: مطابق قانون ۷ روز برای بررسی اعتراضات داوطلبان زمان در نظر گرفته شده است.
رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان خلیل آباد اذعان داشت : اسامی نهایی داوطلبین در تاریخ ۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت ماه از سوی فرمانداری به صورت اگهی عمومی اعلام خواهد شد و نامزدها می توانند از ۲۱ اردیبهشت ماه تا ۲۴ساعت قبل از روز اخذ رای تبلغیات نمایند.

 

 

 

 

روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد