اجتماعی » اجتماعی » پیشخوان » تیتر روز » خلیل آباد » فرهنگی
کد خبر : 5501
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵

فرماندار خلیل آباد: تکریم و تجلیل از فرهنگیان یک وظیفه همگانی است

مجتبی شاکری در نشست شورای آموزش ‌و پرورش خلیل‌آباد که به مناسبت گرامیداشت هفته مقام و منزلت معلم برگزار گردید ضمن تبریک فرارسیدن هفته معلم، اظهار داشت: تکریم و تجلیل از فرهنگیان یک وظیفه همگانی است.
وی افزود: افتخار تمامی دستگاه‌های اداری است که آموزش‌وپرورش را در راستای پاسداشت مقام معلم همراهی و در این امر مشارکت کنند.
فرماندار خلیل آباد بابیان اینکه همه افراد جامعه وامدار معلمان هستند، خاطرنشان کرد: هفته معلم باید همراه با برنامه‌های ابداعی، ابتکاری و باکیفیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته برگزار گردد و تکریم و تجلیل از معلمان و فرهنگیان بصورت همگانی نه فقط در هفته بزرگداشت مقام معلم بلکه همیشه و همه وقت در جامعه نمود داشته باشد.
رئیس شورای آموزش‌وپرورش خلیل‌آباد نقش فرهنگیان را به ‌مثابه خون در رگهای جامعه دانست و تصریح کرد: معلمان نقش بسیار والایی را در تربیت انسانها بعنوان منشا هدایت بشر دارند و همواره باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه هستند.
وی بابیان اینکه دولت تدبیر و امید کارنامه قابل قبولی در حوزه آموزش‌ و پرورش دارد، اذعان کرد: آموزش ‌و پرورش پهن پیکرترین دستگاه اداری کشور است که علی‌رغم مشکلات اقتصادی دولت، بیش از ۱۰۵ درصد اعتبارات آموزش‌وپرورش تخصیص پیداکرده است که این نشانگر توجه دولت به جامعه فرهنگیان و تعلیم و تربیت است.
شاکری همچنین ضمن بیان دیدگاه مقام معظم رهبری در پاسداشت مقام معلم که ایشان معلمی را موثرترین و والاترین مشاغل می دانند، گفت: آموزش و پرورش باید در حوزه های متعدد منجمله مهارت‌آموزی و تحکیم بنیان خانواده و تربیت نسلی فعال و پویا تلاش مضاعف و فعالیتهای مستمری داشته باشد.
در ادامه با توجه به برگزاری انتخابات در ۲۹ اردیبهشت نقش فرهنگیان را در حضور و جلب مشارکت حداکثری بسیار تاثیر گذار دانست و از اعضای اداری و ستادی آموزش و پرورش خواست به این مهم توجه جدی داشته باشند و از تمامی ظرفیتهای در اختیار استفاده نمایند.

 

 

 

روابط عمومی فرمانداری خلیل آباد