رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
  • الخميس ۲۴ ذو القعدة ۱۴۳۸
  • 2017 Thursday 17 August
مشهد مقدس لطیف
٢٠(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.۶٧(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.۶٧(in)

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد گفت: بخش کشاورزی عامل مهم و موتور محرکه توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور است . مهندس مجید طاهر پور در همایش تجلیل از قهرمانان تولید در بخش کشاورزی شهرستان که با حضور نجف قلی صالحی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، فرماندار خلیل آباد و بهره […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلیل آباد گفت: بخش کشاورزی عامل مهم و موتور محرکه توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور است .
مهندس مجید طاهر پور در همایش تجلیل از قهرمانان تولید در بخش کشاورزی شهرستان که با حضور نجف قلی صالحی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان رضوی ، فرماندار خلیل آباد و بهره برداران بخش کشاورزی و دامی درمحل سالن اداره اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: هرگاه کشاورزی از اولویت اول کشور خارج شده دچار خسران و زیان شده است.
وی افزود: اگر کشاورزی به عنوان مهم ترین پارامتر استان ما در اولویت نباشد قطعا روستاهای ما از سکنه خالی خواهد شدو حاشیه نشینی رونق خواهد گرفت لذا در این وضعیت تولید و اشتغال روستاییان به مخاطره خواهد افتاد.
وی با بیان اینکه هزار دستگاه تراکتور به بدنه کشاورزی استان خراسان رضوی اضافه شده است گفت: ایجاد گلخانه وتوجه به مکانیزاسیون بخش کشاورزی یکی از برنامه های مدیریت سازمان است .
وی افزود: در این راستا ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به بهره برداران بخش کشاورزی در سطح استان اختصاص یافته است .
وی به هدف از برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان تولید در بخش کشاورزی و چگونگی انتخاب تولید کنددگان برتر در این عرصه اشاره کرد و افزود: افزایش بهره وری و تولید و نیز بهبود ضریب تبدیل از جمله آیتم های انتخاب قهرمانان تولید در این منطقه بوده است.
وی اظهار داشت: ۳۲ طرح بزرگ کشاورزی در سایت بهین یاب از این شهرستان ثبت سامانه شده است که ۳۱ هزار و ۴۱۰ میلیون ریال تسهیلاا دریافت خواهند نمود.
وی آبیاری کم فشار را در سطح کشاورزی شهرستان دیگر اولویت این مدیریت نام برد و گفت: با اجرای ۱۹ کیلومتر لوله گذاری با هزینه ای ۹ میلیارد ریال موجب تحول بزرگ در کشاورزی منطقه شده است.
طاهر پور مشکل تولید انگور و کشمش را از مشکلات باغداران این منطقه نام برد و گفت: امسال ۲۰ هزار تن انگور به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال به کشورهای حوزه خلیج فارس و کشور روسیه صادرات شد.
وی در همایش تجلیل از ۱۲ تن از قهرمانان تولید در بخش کشاورزی اظهار امیدواری نمود ، سال آینده به همت بهره برداران بخش کشاورزی علاوه بر اینکه قهرمان کشوری انگور کار امسال از این شهرستان بود ، شاهد قهرمانان و تولید کنندگان برتر بیشتری در عرصه کشوری از این شهرستان باشیم.

 

 

 

خبرنگار:مجید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...

جدیدترین خبرها