رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
  • الجمعة ۸ شوال ۱۴۳۹
  • 2018 Friday 22 June
مشهد مقدس لطیف
٢۶(°C)
وزش باد ۵(mph)
فشار ٢۶.۵۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۶.۵۴(in)

امام جمعه خلیل اباد : مردم باید شاهد خدمات بصورت ملموس باشند امام جمعه خلیل اباد گفت: مردم در حال حاضر بصورت مشهود وملموس شاهد خدمات نیستند . حجت الاسلام علی ناهیدی در خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل آباد با اشاره به خدمات مسئولان اظهار کرد:اقدامات انجام شده درعمل برایشان ملموس نیست وخواستار […]

امام جمعه خلیل اباد :
مردم باید شاهد خدمات بصورت ملموس باشند
امام جمعه خلیل اباد گفت: مردم در حال حاضر بصورت مشهود وملموس شاهد خدمات نیستند .
حجت الاسلام علی ناهیدی در خطبه نماز جمعه این هفته شهرستان خلیل آباد با اشاره به خدمات مسئولان اظهار کرد:اقدامات انجام شده درعمل برایشان ملموس نیست وخواستار توجه جدی هستند.
ناهیدی گفت: مسئولان باید رقابت در خدمت رسانی داشته باشند و اگر هدف قرب الهی نباشد هیچ مقبولیت و مشروعیتی نخواهد داشت.
وی به شعار امسال در رابطه با اقتصاد مقاومتی سخن گفت واظهار داشت: مسئولین باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم حرکت کنند.
وی گفت: شعار مرگ بر آمریکا یک شعار همیشگی برایملت ایران است و بزرگترین مبارزه با آمریکا، خدمت به مردم است.
امام جمعه خلیل آباد با تبریک ولادت پدر گرامی امام عصر(عج)، به حدیثی ازاین امام همام اشاره کرد واظهار داشت: ایمان به خدا و خدمت به دیگران از ویژگی هایی است که بالاتر از آن هیچ چیزی دیگر وبهتر نمی توان جایگزین آن کرد.
وی افزود: مسابقه در میدان خدمت به دیگران یکی از آموزه های دینی واسلامیاست که همه باید پرچم دار این میدان باشند.
خطیب جمعه خلیل آباد در ادامه تاکید کرد: برخی از مسئولان صحبت هایی را مطرح می کنند که هیچ ضرورتی ندارد و حتی این اختلافات را رسانه ای می کنند؛ مسئولان باید این مسائل را در بین خود حل کنند.
وی بد اخلاقی های سیاسی بعضی ازمسئولان رابرشمرد وافزود: دست اندرکاران باید هدفشان رقابت در راستای خدمت به مردم باشد نه اینکه وقت خود را صرف حزب وگروه خود نمایند .

 

 

خبرنگارخلیل آباد:مجید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...