رفتن به بالا

تنها سایت خبری منطقه ترشیز که شامل شهرستانهای کاشمر،خلیل آباد و بردسکن می باشد که این سایت زیر نظر دفتر خبرگزاری صداوسیما می باشد

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
  • الأربعاء ۹ شعبان ۱۴۳۹
  • 2018 Wednesday 25 April
مشهد مقدس Mostly Cloudy
١٨(°C)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۶.٨٨(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 4-Moderate
رطوبت ٢۶.٨٨(in)

امام جمعه بردسکن: آمریکا با پیشرفت ایران اسلامی مخالف است امام جمعه موقت بردسکن گفت: آمریکا ازاینکه کشور ایران قدرت خود را به جهانیان نشان دهد هراس دارد و همواره با پیشرفت ایران اسلامی مخالف است چرا که به عینه این موضوع را در برجام نشان داد. حجت الاسلام محرم مصوری در خطبه های نماز […]

امام جمعه بردسکن:
آمریکا با پیشرفت ایران اسلامی مخالف است
امام جمعه موقت بردسکن گفت: آمریکا ازاینکه کشور ایران قدرت خود را به جهانیان نشان دهد هراس دارد و همواره با پیشرفت ایران اسلامی مخالف است چرا که به عینه این موضوع را در برجام نشان داد.
حجت الاسلام محرم مصوری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بردسکن که با حضور اقشار مختلف مردم در مصلای نماز جمعه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ملت همیشه در صحنه ایران هیچ گاه آمریکا را به رسمیت نخواهد شناخت و با تاسی از امام حسین(ع) این شعار سیاسی و مذهبی هیهات من ظله را سرمی دهند.
وی با بیان اینکه آمریکا از یکپارچگی ملت ایران هراس دارد افزود: ترور دانشمندان هسته ای ایران نشان دهنده ترس دشمن از پیشرفت ایران است .
خطیب جمعه بردسکن اظهار داشت: مسئولینی که در کشور ایران مخفیانه علیه مردم ونظام خیانت می کنند در واقع خون شهیدان را پایمال کرده اند .
مصوری به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با نخبگان کشور اشاره کرد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب در این دیدار بیان داشتند که جوانان مومن و انقلابی را بسیار دوست دارم و از آنها پشتیبانی می کنم چراکه نسل جوان کنونی را بسیار توانا و هوشمند تر از قبل می دانم.
وی همچنین خطاب به مسئولین نظام اظهار داشت: در شان یک وزیر نیست که جنجال رسانه ای به پاه کند واموری که باید بصورت داخلی حل وفصل گردد،با جنجال بیان شود.
وی افزود: بیان این موضوعات به صلاح کشور نیست و موجب تشویش اذهان عمومی مردم می شود.
امام جمعه موقت بردسکن با بیان اینکه مسئولین به داد کشاورزان و دامداران با توجه به خشکسالی های اخیر بیشتر توجه کنند، گفت: خشکسالی های پی در پی و خسارت های اخیر به حوزه کشاورزی امان آنها را بریده است و اگر به این حوزه رسیدگی نشود بازار کشور و آذوقه مردم با اختلالات مواجه می شود.

 

 

 

خبرنگار:سعید نوری

اخبار مرتبط

نظرات

یادداشت ویژه

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم

اماکن زیارتی کاشمر را بیشتر بشناسیم باتوجه به وجود اعتقادات عمیق و ریشه دار مذهبی مردم کاشمر، زیارتگاه هایی در این شهرستان وجود دارد که همواره مشتاقان بسیاری از سراسر ایران به سمت زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس آنها می شتابند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما(ترشیز)، بقعه امامزادگان سیدمرتضی(ع)، سیدحمزه(ع) و سیدمحمد(ع) و آرامگاه شهیدآیت الله مدرس ازجمله اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری کاشمر هستند که در ایام تعطیلات مورد توجه مسافران و زائران قراردارد. بارگاه مطهر امامزاده سیدمرتضی (ع) نام اصلی امامزاده سیدمرتضی (ع)، سیدابراهیم اصغر است که به روایتی ایشان کوچکترین فرزند امام کاظم(ع) است.بعد از شهادت امام رضا(ع) در این منطقه بدست عمال بنی عباس به شهادت رسیدند. درحال حاضر برسر قبر امامزاده سیدمرتضی (ع) آرامگاه باشکوهی به سبک معماری عصر صفوی بناشده است. ساختمان فعلی این زیارتگاه بربلندی یک قسمت تپه مانندی قراردارد که درب اصلی حرم به صحن جنوبی باز می شود و ایوان آیینه کاری شد در را ازسایر ورودی های اصلی جدا می کند. در جوار آستان مطهر سیدمرتضی (ع) ، پارک جنگلی بامساحتی حدود ۵۰هکتار در سال ۱۳۳۷احداث شده است. این مکان مقدس، با زیربنای تقریبی ۱۸۰۰مترمربع که از سال ها پیش طرح توسعه مجموعه زیارتی و سیاحتی امامزاده سیدمرتضی (ع) باامکانات مختلفی از قبیل زائرسرا، آشپزخانه، پارک و بازارچه همراه باسوغاتی های شهرستان به مرحله اجرا درآمده است. بارگاه منور امامزاده سیدمرتضی (ع) ، در فاصله ۵کیلومتری شمال کاشمر در دامنه کوه های معروف به هفت شاخ در منطقه ای ییلاقی و چشم نوازی قرارگرفته است. آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) امامزاده ابوالقاسم حمزه(ع) از فرزندان موسی بن جعفر(ع) است که در لشکر سیداحمدشاه چراغ همراه با ۳هزار نفر دیگر به قصد جنگ با مامون وارد ایران شدند و ایشان ازجمله کسانی بودند که در این راه شهید و اکنون در منطقه ترشیز مدفون شده است. براساس این گزارش؛ اکنون ساختمان و بارگاه امامزاده سیدحمزه(ع) برسکویی مرتفع واقع شده که شامل تزئينات داخلی ازجمله کاشی کاری ، معرق، آیینه کاری و... است. همچنین طی سال های اخیر طرح جامع فرهنگی _ زیارتی بقعع امامزاده سیدحمزه(ع) که شامل ایجاد فضای سبز، پارکینگ، بازسازی قبور شهدای ۸سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، نمایشگاه و کاشت گونه های مختلف گل و اشجار اجرا شده که فضای زیبا و معنوی خاصی را برای این مجموعه رقم زده است. این بقعه متبرکه در مرکز شهرستان کاشمر در مجموعه ای بنام باغمزار با مساحتی حدود هشت هکتار قرار دارد که چشم انداز بسیار زیبایی از سروهای کهنسال چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. بقعه متبرکه امامزاده سیدمحمد(ع) مقبره امامزاده سیدمحمد(ع) در ۲کیلومتری جاده بردسکن_ کاشمر در میان تاکستان ها و باغ های سرسبز این دیار، حال و هوای زیبایی به منطقه بخشیده است. درگذشته این بقعه به نام (پیرمغان) معروف بود که مرقد آن با قلوه سنگ های مختلفی مشاهده می شده که خبری از بارگاه و گلدسته در آغاز نبوده است. پس از پیروزی انقلاب اسلامی شخص خیری به نام (اشرف انصاری) ساختمان بقعه را که به شکل چهارضلعی طراحی شده بود احداث ...